The Last Of Us Part II Screenshot 26

Microsoft interne recenzuje aj PlayStation tituly

3 mája, 2021 Lukáš Kanik

Unikol dokument, v ktorom Microsoft sleduje konkurenciu.

V súdnom spore Epic vs. Apple sa predkladajú aj dokumenty tretích strán o tom, ako funguje herný priemysel. Jedným z nich je aj interný dokument Microsoftu z Augusta 2020, ktorý nám viac odhaľuje, ako funguje interné sledovanie konkurencie v Microsofte.

Dokument z minulého roka nám odhalil, že v Microsoft existuje takzvaný “Portfólio tím,” ten pravidelne sleduje nie len vlastné portfólio platformy Xbox, ale aj portfólio konkurencie. Tento tím v dokumente recenzuje The Last of Us: Part 2 a dokumentuje, v čom bola táto hra tak úspešná. Dokonca dokumentuje aj predaje, platformy, či skóre na Metacritic.

Ďalej sme sa dozvedeli, ako si Microsoft vedie zoznam AAA hier, ktoré prichádzajú na platformu Xbox. To však nie je všetko, ľudia z Xboxu totiž sledovali aj AAA hry pripravené na launch PlayStation 5, či Nintendo Switch hry pre rok 2020.

V kalendári vydaní potom sleduje, ktoré AAA hry sa dostanú na Xbox, ktoré sú multiplatformové a ktoré vyjdú len na PlayStation 5. Celý dokument si môžete pozrieť tu.

Zaujímavosťou je informácia, že STALKER 2 bude konzolová exkluzivita pre Xbox len prvé tri mesiace. Vyjde priamo do Xbox Game Pass, avšak iné platformy okrem Xbox a PC zatiaľ oznámené neboli. Dokument je starý deväť mesiacov, takže okolo STALKER 2 sa toho mohlo zmeniť veľa.

Microsoft Stalker 3 Console Exclusive

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: