Xbox Series X Console 2020

Microsoft neplánuje exkluzivity na Xbox Series X

10 januára, 2020 Lukáš Kanik

Vychádzať začnú zhruba rok po vydaní konzoly.

Mnohí za tým budete hľadať logiku, no Microsoft zvolil netradičný postup. Pre magazín MCV sa šéf Microsoft Štúdií vyjadril ohľadom exkluzivít na nový Xbox Series X. Exkluzivity sú totiž dôvodom, prečo si konzolu kúpiť a prečo si nekúpiť inú, ktorá je na trhu. Podľa všetkého ale Microsoft exkluzivity neplánuje, minimálne rok.

Matt Booty to však myslel tak, že ich hry budeme môcť hrať na celom rade zariadení od Microsoftu. Či už na Xbox One, Xbox Series X, alebo na PC s Windows 10. Všetky prichádzajúce hry tak budú multiplatformové. Jednou z najväčších bude na jeseň HALO: Infinite.

Pri tejto hre chce Microsoft ukázať silu konzoly Xbox Series X, či už vyšším rozlíšením, vyšším FPS, alebo raytracing efektami. No zahráme si ju aj na Xbox One a PC a odpadáva dôvod si kupovať Xbox Series X.

Microsoft predstavil next-gen konzolu, privítajte Xbox Series X

Kedy sa teda dočkáme skutočných Xbox Series X exkluzivít? Booty povedal odhadom jeden až dva roky. Práve až v roku 2022 by mali začať vychádzať skutočné next-gen tituly, ktoré nebudú obmedzované starým hardvérom. Na druhej strane, majitelia Xbox One majú byť radi, že neprídu o herné zážitky. A rovnako dobrá správa je to aj pre vývojárov, vývoj pre tieto dve v podstate rovnaké konzoly je oveľa jednoduchší. Na Xbox Series X proste stačí zapnúť nejaké efekty, rozlíšenie a sprístupniť 60fps.

Nepovažujeme to teda za nič zlé, že Xbox Series X na jeseň 2020 nedostane žiadnu exkluzivitu. Podobne bude určite postupovať aj SONY.

Dátum vydania, cenu, hry a všetko okolo Xbox Series X nájdete tu.

Sledujte ma: