Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Microsoft prinesie svoje PC hry do streamovacej služby GeForce Now

Oznámili veľkú spoluprácu s Nvidiou.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox GeForce Now

Prezident Microsoftu mal včera večer brífing pre vybrané médiá, na ktorom informoval o významných správach ohľadom značky Xbox. Brífing sa konal krátko po tom, čo Microsoft, Sony, Európska komisia a zástupcovia ďalších firiem mali privátne sedenie ohľadom akvizície Xbox+Activision za 69 miliárd dolárov.

Brad Smith oznámil veľkú správu - PC hry Xboxu a Activisionu vrátane Call of Duty vydajú na streamovaciu platformu Nvidia GeForce Now. Urobia tak na základe obáv, ktoré úrady prejavujú v rámci biznisu s cloudovým hraním. Xbox tak chce dokázať, že nemá problém podporiť aj konkurenčné cloudové služby, v zásade si podali ruky s Nvidiou, ktorá podporuje obchod Xbox+Activision.

Streamovacia služba GeForce Now zameraná len na PC hráčov má dnes okolo 25 miliónov užívateľov, Xbox Game Pass ich má okolo 30 miliónov.

PlayStation CMA

Britská CMA chce zablokovať obchod Xbox+Activision, jej dôvody sú na smiech

Microsoft sa včera tiež právnou zmluvou zaviazal, že hry Call of Duty prinesie na konzoly Nintendo Switch ďalších 10 rokov. To v prípade, že bude schválený obchod Xbox+Activision, ktorý momentálne blokujú len úrady a Sony. Microsoft tak hry COD prinesie ďalším 120 miliónom hráčom po celom svete a ďalším 30 miliónom predplatiteľov v Game Passe. 

Brad Smith včera z vrecka vytiahol aj zmluvu, ktorú ponúkol Sony rovnako ako Nintendu - hry Call of Duty by na PlayStatione vychádzali minimálne ďalších 10 rokov. Sony túto zmluvu odmietlo aj včera a obchod naďalej blokuje.

Xbox Game Pass Wallpaper

Sony nevníma Xbox Game Pass ako rivalitu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články