Microsoft prinesie Xbox Game Pass aj na PC

Za pár drobných prístup k najlepším hrám.

Riaditeľ Microsoftu Satya Nadella určite potešil všetkých PC hráčov posledným vyhlásením. Na stretnutí investorov Microsoftu totiž oznámil spustenie plnej podpory služby Xbox Game Pass aj na platforme PC. Ide o službu, v rámci ktorej získate za drobný poplatok prístup k masívnej knižnici hier.

Medzi poslednými hrami v Xbox Game Pass nájdeme aj absolútnu novinku – Forza Horizon 4, ktorá sa tam dostala okamžite po vydaní. Hráči si tak nemuseli kupovať celú hru v hodnote 59 eur, stačilo si zakúpiť predplatné Xbox Game Pass na jeden mesiac za 9,99 eura. Kebyže si to platíte celý rok a zaplatíte 120 eur, furt vás to vyjde lacnejšie ako keby ste si mali kupovať Forza Horizon 4, Sea Of Thieves, Fallout 4, nový The Hunter či State of Decay 2 osobitne. V programe totiž nie sú len hry od Microsoftu, ale aj od iných vydavateľov. Xbox Game Pass spolu s Origin Access Premier najvýhodnejšou kúpou, ak chcete mať prístup ku veľkému množstvu hier.

Kedy bude služba naplno spustená aj na PC nie je jasné. Celkovo je v programe už okolo 200 hier a všetky by mali byť dostupné aj na PC. V budúcnosti by do programu mohol pribudnúť aj Gears od War 5 alebo HALO.

Momentálne si cez Xbox Game Pass na PC ale viete zahrať niektoré hry, ktoré majú podporu Xbox Play Anywhere. Ak si teda na Windows 10 kúpite Xbox Game Pass už teraz, zahráte si PC verziu Sea of Thieves alebo Forza Horizon 4. 

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site