Microsoft taktuje grafiku Xbox One o 53mhz

2 augusta, 2013 Lukáš Kanik

Microsoft sa snaží dotiahnuť na výkon PS4 a zvesti o taktovaní hardvéru sú pravdivé. Optimalizujú ovládače a taktujú čip.

Viceprezident Microsoftu Marc Whitten sa vyrozprával o zmenách v Xboxe od skončenia E3. V Microsofte sa už stihli otočiť o 900 stupňov celzia, zrušili aj DRM obmedzenia, aj poplatky pre indie vývojárov.

Momentálne ich trápi len výkon. Síce sa oháňajú cloud computingom, ktorý má AI vo Forza 5 zlepšiť o 900% ale samotný hardvér a jeho parametre nepustia. Aktuálne development kity Microsoft nataktoval o 53mhz na grafickom čipe a tiež vydal nové ovládače, ktoré zlepšujú stabilitu konzoly. Takt jadra na GPU sa teda zvýšil z 800mhz na 853mhz.

Larry Hryb alias Major Nelson sľúbil, že na GamesCome budeme v rukách držať už finálne kity Xbox One a vraj máme pocítiť zmenu oproti E3. Na GamesCome si zoberieme Xbox One po prvý krát do vlastných rúk a teda určite sledujte náš web aj niekedy okolo dvadsiateho augusta, pretože práve odtiaľ prinesieme exkluzívne dojmy z hrania na Xbox One a PS4. Možno práve naše dojmy vám pomôžu sa rozhodnúť pri kúpe.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1vseFlwOeRw[/youtube]

 

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články