Microsoft to už úplne pokazil, State of Decay 2 nedopadol dobre

Prvé recenzie Xbox ekluzivity sú vonku.

Zdá sa, že Microsoft už posral úplne, čo sa dalo. Dnes už vlastne ani neexistuje dôvod, prečo by si mal niekto vôbec kupovať Xbox One, pretože výrobca na túto konzolu už dlhší čas nedokáže doručiť poriadnu hru. Tituly ako Scalebound boli zrušené, vývojári ako Remedy prešli na multiplatformy a ešte aj tie menšie hry, ako Sea of Thieves a State of Decay 2 totálne vyhoreli. Momentálne existuje už len jediná známa prichádzajúca hra a tou je Crackdown 3. Tá istá hra, čo bola oznámená už pred 4 rokmi a dnes vyzerá ako ďalší indie projekt s obrovskými problémami.

Dnes vyšli recenzie State of Decay 2, o ktorej si mnohí mysleli že podrží Xbox aspoň do výstavy E3. Nestalo sa tak a hra si vyslúžila priemernú známku niekde okolo 70%, čo na exkluzivity od Sony (95% v prípade God of War) nestačí ani náhodou. Eurogamer dokonca vo svojej recenzii napísal, že State of Decay 2 je hra, ktorej sa treba vyhnúť oblúkom: “Technicky rozbité, posadnuté zbieraním zásob a je to mrhanie potenciálu simulácie spoločnosti.”

Hra je vraj tak zabugovaná, že sa z post apokalyptickej lootovacej hry stáva horor, z ktorého vás rozbolí hlava. Vývojári vraj totálne nezvládli technickú stránku hry a týka sa to hlavne nezmyselných bugov. Zombíci sa spawnujú z neba priamo pred hráča, dvere ostávajú zatvorené, niektoré dialógové okná nie je vidieť ale dá sa na ne kliknúť a tak ďalej.

Microsoft to už asi totálne vzdal a snažil sa vypustiť hru čo najskôr, pretože nič iné momentálne nemajú. State of Decay 2 bol ale vo vývoji dlho, takmer 5 rokov. A jednotka patrí medzi najlepšie zombie hry s prvkami manažmentu. Našťastie, cenovka dvojky (30 eur) je jedným z dôvodov, prečo recenzenti odpustili hre aj ďalšie nedostatky. Ak Microsoft nezachráni Xbox na tohtoročnej E3, bude s ním koniec.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site