Xbox Game Pass iOS xCloud Web Browser 2

Microsoft už testuje browserový Xbox xCloud, pôjde aj na iOS

16 februára, 2021 Lukáš Kanik

Hru si budete môcť zahrať priamo v prehliadači.

Microsoft na jeseň minulého roka spustil aplikáciu Xbox Game Pass aj pre Android. Vďaka nej si môžete zahrať desiatky fantastických hier priamo v mobile s Androidom, postačí vám k tomu ovládač a internetové pripojenie. Ako to funguje, sme si vyskúšali aj my a naše dojmy si môžete prečítať tu.

Rovnako ako na mobile, aj na PC je na hranie hier cez cloud možné cez aplikáciu Xbox. Microsoft ale pri expanzii na iOS narazil na problém, Apple totiž nedovoľuje aplikácie, ktorých obsah nemôže kontrolovať. V knižnici Xbox Game Pass sa totiž hry striedajú pomerne často.

Microsoft preto začal pracovať na riešení – xCloud priamo v prehliadači. Vďaka tomu by majitelia zariadení iOS nemuseli použiť aplikáciu, ale Xbox Game Pass hry by si mohli zahrať v mobilnom prehliadači. Zdá sa, že Microsoft má systém hotový a zamestnanci ho už testujú, prvé detaily priniesol magazín Verge.

Xbox Game Pass iOS xCloud Web Browser

Xbox Game Pass hranie v prehliadači, aj na iOS

Webová verzia xCloud funguje podobne ako aplikácia. Ponúka základnú knižnicu hier aj možnosť vrátiť sa do aktuálne spustenej hry. Hry bežia vo full-screen a väčšina z nich vyžaduje ovládač. Zatiaľ nie je jasné, v akom rozlíšení, xCloud momentálne beží len na konzolách Xbox One S, takže to bude 720p alebo 1080p.

Microsoft vraj plánuje priniesť webovú verziu xCloud aj na PC, priamo do aplikácie Xbox na Windows 10. Podporuje zatiaľ prehliadače Google Chrome a Microsoft Edge, podobne ako ďalšia stremovacia služba Google Stadia.

Verejné testovanie webovej verzie xCloud aj na iOS by malo byť spustené už na jar.

Vieme, prečo Xbox Game Pass nepríde na iOS

Sledujte ma: