Microsoft verí, že sa predá miliarda konzol novej generácie

26 mája, 2013 Lukáš Kanik

Miliarda. Každý siedmy človek na planéte si kúpi konzolu, či už to bude PS4, Xbox One, alebo WiiU, či nejakú novú konzolu v najbližších rokoch.

Tieto silné slová pochádzajú od riaditeľa zábavného sektoru v Microsofte – Yasufa Mehdiho, ktorý v rozovore s OXM analyzoval trendy v minulosti. Z toho mu vyšlo, že v novej generácii konzol môže byť predaná miliarda kusov.

„Každá nová generácia, ako ste iste počuli, vzrástla v predajoch zhruba o 30%. Aktuálna generácia má asi 300 miliónov predaných kusov. Väčšina expertov v priemysle si myslí,  že ďalšia generácia to zdvihne o ďalších 400 miliónov….Myslíme si, že môžeme ponúknuť viac, než len hernú konzolu a to je náš cieľ, prekročiť hranicu 400 miliónov a dosiahnuť celú miliardu. To je spôsob, akým v Microsofte rozmýšľame o smerovaní nového Xboxu.“

Pozrite si odhalenie PlayStation 4 aj Xbox One

Je pravda, že Microsoft tento krát neohúril hráčov, ale zaútočil na obývačky celých rodín, ale miliarda? Zdá sa mi to ako prehnané číslo, ak si porátam, že aktuálna generácia predala 300 miliónov spolu s Xbox360, PS3, Nintendo DS aj Wii. Samozrejme môžeme o niekoľko rokov čakať nových nasledovníkov Nintenda, či PS Vita, ale momentálne to na miliardu nevyzerá. Buď si konzolu kúpi každý siedmy človek na planéte, alebo zo svojej peňaženky vysypete peniaze na niekoľko zariadení. Ja som hlavne zvedavý na predaje Xbox One, ktorý zožal zatiaľ len viac kritity.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články