Microsoft vraj na E3 predvádzal Xbox One hry na high-end PC

15 júna, 2013 Lukáš Kanik

A sú k tomu podložené aj foto počítačov pod stolíkom. My vám však vysvetlíme scenáre a okolnosti kauzy

Objavili sa fotografie z výstavy E3 2013, na ktorých v stánku Xbox One bežia hry na počítačoch s Windows 7. Počítače boli ukryté pod stolíkmi a na stole bol len Xbox One ovládač.

Tieto počítače však mohli byť dev-kity s rovnakými špecifikáciami, ako bude mať finálna podoba Xbox One, ktorý navyše tiež beží pod systémom Windows. Hardvérovo to teda bude rovnaký stroj a hry, ktoré si mohli návštevníci zahrať, by mali rovnako bežať aj na Xbox One. To, že vývojári konzol používajú rovnaké PC na prezentáciu konzolových hier je bežné a časté to bolo práve pred vydaním PS3 v roku 2005.

 

Detailný záber na fotografiu počítačov pod stolíkom však odhaľujú desivý fakt. V počítačoch je osadená grafická karta GTX Titan, čo by znamenalo že počítač pod stolom je v skutočnosti 3x silnejší, než Xbox One. Navyše, karta v PC je Nvidia a Microsoft avízoval, že čip do Xbox One bude dodávať konkurenčná firma AMD = pod stolom nie sú devkity Xboxu.

 

Vtipné je aj to, že ani Microsoft nechce používať nepodarený Windows 8 a tak si na tieto počítače radšej dali Windows 7. Julian Rignall – jeden z návštevníkov E3 si zahral XBox One exkluzivitu s Xbox One ovládačom, nečakane mu však hra spadla do Windows 7 a všimol si, že počítač pochádza od Hewlet Packard. Vypnutie hry museli potom vynútiť cez Task Manager.

Nebude však čudné, ak väčšinu hier poháňali devkity na PC, ale SONY už potvrdilo, že ich hry bežali na aktuálnom devkite a rovnakom hardvéri a špecifikáciách, aké bude mať finálny PlayStation 4.

Mrkvosoft, čakáme na vysvetlenie, alebo sa bez GTX kariet už na E3 ani neoplatí chodiť?

 

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články