Minecraft – 10 miliónov predaných kópii

5 apríla, 2013 Ben

Ah, Minecraft, tak skvelá hra. Áno vieme, že kopa ľudí ju miluje a kopa ľudí ju nenávidí.

Mojang dnes ohlásil ďalší rekord v predajoch, 10 miliónov predaných kópii na PC a MAC. Tieto štatistiky boli zverejnené na oficiálnej stránke Mojangu a aj to, že predaje stále rastú a rastú. Popravde niekto nečakal, že táto hra bude jednou z najpredávanejších hier súčasnosti. Skúste si ju aj vy. Či už samy alebo s partiou kamarátov. Minecraft vás zabaví vždy.

Pre tých, ktorý ju ešte veľmi nepoznajú si ju rovno priblížime. Celá hra je o ničení a pokladaní blokov. Na začiatku si postavíte prvé obydlie, ktoré vás ochráni pred príšerami. Ale časom ako hra rastie a vy s ňou sa vrháte na veľké projekty. A tvoríte si svoje vlastne vily, zámky a hrady. Síce nedokážete vytvoriť kruh, ale aj s kockami sa dokážete dostatočne zabaviť.

Na internete sa dá nájsť kopa alternatívnych príbehov do hry a aj kopa stavieb. Nájdete tu kostičkovú napodobeninu BioShock Infinite, DOOM dokonca aj celý svet Pána Prsteňov, od Mordoru až po Roklinku.

Jediným obmedzením hry Minecraft, je vaša predstavivosť.

Aktuálnym projektom Mojangu je 0x10c a ani Boh nevie, čo to bude za hru. Vyzerá to však ako nejaký experiment, ktorý Notch vyvíja len preto, aby sa nepovedalo že Mojang nič nerobí odkedy vydali Minecraft.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články