Minecraft RTS

Minecraft RTS hra je vo vývoji

9 júna, 2022 Milan Zabielny

Ohlásenie možno uvidíme čoskoro.

Hru Minecraft snáď netreba predstavovať. Je to hra, ktorá sa aj po veľa rokoch stále teší aktívnej hráčskej komunite a je treba dodať že zaslúžene. No doposiaľ si nikto z nás nespojil obľubený kockovaný svet so stratégiou. To sa však podľa slov žurnalistu Jeffa Gerstmanna má čoskoro zmeniť. Na svojom poslednom streame prezradil, že videl zábery z niečoho čo vyzeralo ako Real Time Strategy game (RTS) zo sveta Minecraftu.

Minecraft RTS hra vraj bude fungovať tak že ovládate postavičku, ktorá vyzerá podobne ako Steve a pomocou nej dávate rozkazy jednotkám. Tiež vraj bude hra obsahovať príbeh s cutscénami.

Podľa jeho slov hra vyzerala že je v rannom štádiu vývoja keďže sa hra zdala „nedokončená“. No napriek tomu tvrdil že je hra v dosť dobrom stave na to aby bola v blízkej budúcnosti prezentovateľná. Je vraj možné že ju uvidíme počas konferencie Xboxu a Bethesdy.

Chcete sa zúčastniť spomínanej Xbox a Bethesda konferencie či ktorejkoľvek inej? U nás si môžete pozrieť rozvrh naplánovaných konferencií na tento aj daľší týždeň.

Dátumy a časy nie E3 press konferencií – Aktualizované

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.