Moderi vyhrali vojnu, Take Two znova povolilo OpenIV

Možno pomohla aj petícia, kde sa podpísalo 70 tisíc ľudí.

Take Two Interactive si vykopalo vlastný hrob po tom, čo pred pár dňami vyhlásilo módy do GTA V za nelegálne. Išlo konkrétne o nástroj OpenIV, vďaka ktorému sa dajú módy do hry inštalovať. Urobili tak vraj kvôli tomu, že mód využívali aj hackeri v GTA Online.

Hráči z celého sveta sa spojili a začali vlnu odporu voči Take Two a Rockstar Games. Fóra boli zaplavené komentármi a hodnotenie hry GTA V na Steame sa im podarilo zraziť až na 14%. 55 tisíc ľudí napísalo negatívnu recenziu na Steame a viac ako 70 tisíc ľudí podpísalo petíciu za návrat OpenIV na scénu.

Rockstar Games sa postavilo za hráčov a u Take Two vybojovali kompromis. V oficiálnom stanovisku na svojich stránkach oznámili, že rokovali s Take Two a firma už nebude podávať žaloby na singleplayerové módy, nekomerčné módy, alebo tie, ktoré nevyužívajú iné značky. Avšak zdôraznili, že Take Two má právo kedykoľvek zakázať akýkoľvek obsah, pretože GTA je ich vlastníctvo.

OpenIV sa po tomto výroku vrátilo na scénu, program dostal nový update a hráči tak môžu veselo inštalovať módy ďalej. Snáď sa z toho Take Two poučí. Komunita GTA na PC žije hlavne vďaka módom.

Take-Two nasralo PC hráčov! Módy do GTA sú teraz ilegálne

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site