Modern Warfare 4 stránka, kde spustili odpočítavanie je podvod

15 marca, 2013 PViper

Activision potrvrdil, že so stránkou, podľa ktorej mala vyjsť nová CoD: Modern Warfare 4, nemá nič spoločné a ide o podvrh.

Webstránka www.unexpectedreveal.com, ktorá odpočítavala do príchodu Modern Warfare 4 – 21. Marca a ktorá sa vydávala za stránku pod vedením vývojárov Call of Duty ako Infinity Ward, Sledgehammer Games, a Neversoft je podľa všetkého len podvrh.

Autor stránky pri jej vytváraní spravil mnoho chýb, a najväčšou bola to, že nemyslel na fakt, že sa dá zistiť pôvod tohto webu. Activision a ostatné veľké spoločnosti väčšinou na riadenie stránok používajú vybranú tretiu stranu, ale tu sa preukázalo že web je registrovaný a riadený účtom gmail. Podobný falošný web, ktorý ohlasoval prístup do bety ešte neoznámenej Modern Warfare 4, vznikol začiatkom marca.

Aj keď tieto weby sú falošné, Modern Warfare 4 bolo údajne naozaj naplánovaná pre vývoj a vydanie niekedy v roku 2013. To potvrdil dablér postavy Cpt. Price – Bill Murray, a tvrdí že na hre sa minulý rok aj pracovalo.

Activision minulý mesiac skutočne potvrdil príchod ďalšieho Call of Duty pre tento rok, ale už teraz sa neočakáva že bude aspoň tak úspešná ako jej predchodca z novembra 2012 – Call of Duty: Black Ops II.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články