Diablo Immortal Loot Boxes

Blizzardu sa monetizácia Diablo Immortal podarila, za 2 mesiace zarobili 100 miliónov

2 augusta, 2022 Lukáš Kanik

Prečo hráči na jednej strane nadávajú a na druhej to kupujú?

Diablo Immortal je jednou z najagresívnejšie spoplatnených hier na trhu. Jasné, dá sa hrať zdarma na mobiloch aj na PC, ale obsahuje viac mikrotransakcií, než je zdravé. V hre si priplatíte takmer za všetko. Od battle passu cez rôzne kozmetické itemy až po rýchlosť progresu.

Hráči dokonca vypočítali, že vylepšiť postavu v Diablo Immortal na maximum by vás vyšlo na 100-tisíc dolárov. Niektorí dokonca v hre utratili tisíce a tisíce dolárov na to, aby zistili, že ani za peniaze hra negarantuje tie najlepšie itemy.

Agresívne mikrotransakcie sa však Blizzardu oplatili a zarobili tučný balík

Napriek veľkej kritike je Diablo Immortal na 13. mieste v najziskovejších hrách na App Store a Google Play Store. V žánri MMO sa dokonca nachádza v prvej päťke.

Za prvé dva mesiace Blizzard na hre zarobil 100 miliónov dolárov. Pre porovnanie, Fortnite zarobil 100 miliónov za tri mesiace a Final Fantasy XV ich zarobil za pol roka.

Hra Diablo Immortal pritom vyšla v Číne len 25.7.2022 a tak väčšina z predajov pochádza z iných krajín, ako US, Južná Kórea alebo Japonsko. V Číne je Immortal momentálne aplikáciou číslo 1 vo všetkých kategóriách.

Kritikov mikrotransakcií je menej, ako platiacich

Podľa týchto čísiel je zjavné, že ľudia hlasujú svojimi peňaženkami za mikrotransakcie. Free-to-Play hra so ziskami 100-miliónov za dva mesiace sa tak prispôsobuje väčšine na trhu. V dohľadnej dobe netreba očakávať, že sa trend agresívnych mikrotransakcií nejako zmení. Práve naopak.

Hoci na internete sa stáva virálnou silná kritika mikrotransakcií, vývojárov to z ekonomického hľadiska nemusí nijako zaujímať.

Diablo Immortal zarobil Blizzardu takmer 50 miliónov za prvý mesiac

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články