Prečo hráči na jednej strane nadávajú a na druhej to kupujú?
Diablo Immortal je jednou z najagresívnejšie spoplatnených hier na trhu. Jasné, dá sa hrať zdarma na mobiloch aj na PC, ale obsahuje viac mikrotransakcií, než je zdravé. V hre si priplatíte takmer za všetko. Od battle passu cez rôzne kozmetické itemy až po rýchlosť progresu.
Hráči dokonca vypočítali, že vylepšiť postavu v Diablo Immortal na maximum by vás vyšlo na 100-tisíc dolárov. Niektorí dokonca v hre utratili tisíce a tisíce dolárov na to, aby zistili, že ani za peniaze hra negarantuje tie najlepšie itemy.
Agresívne mikrotransakcie sa však Blizzardu oplatili a zarobili tučný balík
Napriek veľkej kritike je Diablo Immortal na 13. mieste v najziskovejších hrách na App Store a Google Play Store. V žánri MMO sa dokonca nachádza v prvej päťke.
Za prvé dva mesiace Blizzard na hre zarobil 100 miliónov dolárov. Pre porovnanie, Fortnite zarobil 100 miliónov za tri mesiace a Final Fantasy XV ich zarobil za pol roka.
Hra Diablo Immortal pritom vyšla v Číne len 25.7.2022 a tak väčšina z predajov pochádza z iných krajín, ako US, Južná Kórea alebo Japonsko. V Číne je Immortal momentálne aplikáciou číslo 1 vo všetkých kategóriách.
Kritikov mikrotransakcií je menej, ako platiacich
Podľa týchto čísiel je zjavné, že ľudia hlasujú svojimi peňaženkami za mikrotransakcie. Free-to-Play hra so ziskami 100-miliónov za dva mesiace sa tak prispôsobuje väčšine na trhu. V dohľadnej dobe netreba očakávať, že sa trend agresívnych mikrotransakcií nejako zmení. Práve naopak.
Hoci na internete sa stáva virálnou silná kritika mikrotransakcií, vývojárov to z ekonomického hľadiska nemusí nijako zaujímať.
Diablo Immortal zarobil Blizzardu takmer 50 miliónov za prvý mesiac
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.