Hogwarts Legacy

Na aké vychytávky sa môžu tešiť PS5 hráči v hre Hogwarts Legacy?

25 mája, 2022 Marek Jaroš

Portkey Games odprezentovalo zapracovanie Playstation 5 fičúr v hre Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy od štúdia Portkey Games aktuálne vyzerá ako vysnívaný titul zo sveta Harryho Pottera. Hra sa pri bližšom predstavení odprezentovala fantasticky, navyše, pôjde o čistokrvný singleplayer. Hráčov určite poteší aj to, že hra nebude mať žiadne mikrotransakcie.

A hoci hra vyjde až okolo vianoc tohto roka, na marketing nie je nikdy neskoro. PR práva na hru má Sony a tak sa dnes na ich oficiálnom blogu objavil článok, ktorý bližšie približuje zapracovanie PS5 fičúr.

Hra využíva naplno DualSense ovládač, kde každé kúzlo pri čarovaní ponúkne inú haptickú odozvu, ako aj zapracovanie adaptívneho triggeru. Vývojári mysleli aj na svetlo na ovládači. Okrem blikania roznymi farbami pri kúzlení, bude lightbar meniť farbu aj podľa toho, v ktorej fakultnej klubovni sa nachádzate.

Hra, ako už je pri tejto generácií konzol zvykom, ponúkne dva herné módy – Fidelity a Performance. Pri Fidelity, teda grafickom móde, hra ponúkne 4K (a zrejme 30 fps). Pri Performance (výkonnostnom) režime zas sľubuje vyšší framerate. Hoci vývojári snímkovanie bližšie nešpecifikujú, zrejme pôjde o 60 fps.

Samozrejmosťou je aj využitie 3D audia či prehrávania dodatočných zvukov z repráčika na DualSense. Hra bude tažiť aj z rýchleho SSD disku a vývojári taktiež zapracovali podporu pre Activity Cards či Game Help.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.