Na MČR sa tento rok bojuje o 200 000kč

15 februára, 2016 Nikoleta Nagyová

MČR patrí medzi najprestížnejšie každoročné akcie v Českej Republike .Tento rok hráči zabojujú o viac ako 200 000 Kč v hotovosti a oficiálny titul majstra.

Majstrovstvá ČR v počítačových hrách je každoročnou akciou progamingu v Česku a na Slovensku. A aj tento rok vám ho prináša portál playzone.cz, ktorý vo veľkom podporuje rozvoj online hrania v Českej aj v Slovenskej komunite.

Od 4. Až do 6. Novembra sa na výstavisku v Brne stretnú najlepší z najlepších. Turnaj bude súčasťou IN-JOY festivalu. Kvalifikácia prebehla už v Januári a súťažiť sa bude v týchto troch tituloch:

  • CS:GO
  • League of Legends
  • Hearthstone

Podla mňa je motivácia dostatočná. A je dokonca o 25% väčšia, ako minulý rok. Hlavným dôvodom je stále narastajúca aktivita profesionálnych hráčov.

„Díky úspěšnému ročníku 2015 dokážeme nejen prizemoney navýšit o více než 25 procent, ale zároveň je dokážeme oznámit již na začátku sezóny, aby hráči měli patřičnou motivaci. Jedná se o minimálně garantované ceny, není však vyloučené, že ceny do finále MČR ještě porostou,“ vyjádřil se k otázce prizemoney projektový manažer MČR v počítačových hrách Michal Nagy a doplnil: „Rozhodli jsme se vyslechnout komunitu a přidat ceny pro 3. a 4. místo, zároveň v týmových hrách uvádíme novinku v podobě ocenění pro MVP turnaje, kde hráči získají další ceny od našich partnerů. Další pozitivní novinky o MČR budou následovat již brzy! #MCR“

20151107_radek-vebr_mcr2015_4601