It Takes Two Wallpaper

Na názov hry It Takes Two si nárokuje spoločnosť Take-Two Interactive

3 decembra, 2021 Lukáš Kanik

It Takes Two je obeťou ďalšej korporátnej vojny.

Take-Two Interactive je známe tým, že rado posiela DMCA takedown rôznym tvorcom obsahu. Autori rôznych módov už mnoho krát čelili DMCA (Digital Millennium Copyright Act) čo je nárok na uplatnenie autorských práv. Cez DMCA môže vydavateľ doslova zmazať celý Twitter účet, YouTube účet, či rôzne diela autorov, ktorí nie sú vlastníkmi autorských práv.

Take-Two aktívne útočí hlavne na moderov, ktorí tvoria módy do hier GTA. S niektorými modermi sa dokonca aj súdia a to pre to, že moderi často využívajú časti kódu alebo hry vo svojich dielach.

Take-Two si nárokuje aj autorské práva na názov It Takes Two

Trochu nepochopiteľne však znie, keď si spoločnosť Take-Two nárokuje aj na rôzne iné diela, ktorých názov sa na ich autorské právo len podobá. Josef Fares zo štúdia Hazelight potvrdil, že tesne po vydaní kooperatívnej hry It Takes Two na nich bola podaná sťažnosť o porušení autorských práv.

Take-Two si totiž nárokuje aj na názov hry „It Takes Two.“ Štúdio Hazelight tesne pred vydaním hry požiadalo úrady o registráciu vlastníctva názvu hry, avšak tesne po vydaní túto žiadosť zrušili.

Fares dúfa, že táto vec sa čoskoro vyrieši. A my dúfame, že v jeho prospech. Hazelight zatiaľ nemá plány na premenovanie hry a tiež nevieme, ako táto sťažnosť zasahuje do marketingu. Otázne tiež je, či si prípadné pokračovanie zachová pôvodný názov.

Take-Two Interactive si nárokuje aj na slová ako „rockstar“ , „mafia“ , „social club“ alebo „civilization.“ Ich sťažnosti porušenia autorských práv zasiahli spoločnosti ako Starrocks, Max Fayne alebo hudobno-knižnú značku Think Like A Rockstar.

Rockstar Games bude aj naďalej robiť singleplayer hry, uisťuje riaditeľ Take-Two

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.