Na novom Silent Hille možno pracuje poľský Bloober Team

19 februára, 2021 Ján Berzéty

Séria špekulácií okolo obnovenia série Silent Hill pokračuje.

Štúdio Bloober Team stojí za niekoľkými úspešnými hororovými titulmi. Layers of Fear, The Observer, Blair Witch a len pred necelým mesiacom The Medium. To všetko sú hry, ktoré vznikali v štúdiu týchto poľských vývojárov. Teraz sa dostávame k špekuláciám, podľa ktorých im bol zverený vývoj dlho očakávaného nového Silent Hillu.

Šéf štúdia Piotr Babien poskytol webu Gameindustries zopár veľmi zaujímavých informácií. Bloober Team vraj pracuje na na novej hre. Jedná sa vraj o už existujúcu hororovú značku, na ktorej spolupracujú s veľmi slávnym vydavateľom. “Nemôžem povedať o aký projekt ide, ale som si istý, že keď sa o ňom ľudia dozvedia, budú veľmi nadšený,” dodal. Samozrejme nevieme povedať, či sa naozaj jedná o Silent Hill, ale určite si to mnohý z nás želajú.

Silent Hillu sa chcelo ujať štúdio Supermassive Games

Redaktor webu VGC Andy Robertson sa následne pokúsil dopátrať sa ku konkrétnejším informáciám. Podľa jeho zistení Konami už pred istým časom poskytlo značku Silent Hill prominentnému japonskému vývojárovi. Taktiež potvrdil, že sa tejto úlohy chcelo v minulosti zhostiť aj štúdio Supermassive Games. Vtedy ale Konami ešte nechcelo zverovať svoje tituly externým vývojárom a tak z toho vyšlo Supermassive Games neúspešne. Výsledkom tohto neúspechu bol vznik Dark Pictures hier.

The Dark Pictures Anthology Little Hope Image 2

The Dark Pictures Anthology: Little Hope

Sú naozaj vo vývoji dve Silent Hill hry?

Ešte v marci minulého roka sme sa dozvedeli, že možno sú vo vývoji až dva diely Silent Hillu. Podľa nových správ by teda na jednej mohli pracovať v Bloober Team, no a na tej druhej v už spomínanom “prominentnom štúdiu”. Ako už bolo mnohokrát spomenuté, pravdepodobne pôjde o reboot série. Možnosťou pre druhú hru môže byť podoba epizodickej hry ale je tu aj eventualita dvoch rebootov.

Metal Gear a Castlevania najskôr tiež skončia v štúdiu externého vývojára

Neúspech hier Metal Gear Survive a Contra: Rogue Corps asi priviedol Konami k záveru, že zveriť práce na svojich tituloch niekomu inému vôbec nemusí byť až taký zlý nápad. Okrem Silent Hillu tak chcú konať aj pri sériách Metal Gear a Castlevania. Či tak už stihli učiniť ešte nevieme ale v blízkej dobe sa takéto informácie k nám určite dostavia.

Momentálne je ťažké oddeliť pravdivé informácie od bludov ale myšlienka nového Silent Hillu (alebo až dvoch) začína čím ďalej tým viac pôsobiť ako hotová vec a nie len ako špekulácia, ktorou je ešte stále nazývaná.

Tvorca Silent Hillu Keiichiro Toyama láka na novú hororovú hru

Ján Berzéty