Square-Enix-Logo

Na predaj môže byť aj samotné Square Enix, kúpiť ich má Sony

3 mája, 2022 Lukáš Kanik

Vydavateľ dlhodobo so Sony spolupracuje.

Japonský vydavateľ Square Enix sa včera zbavil ťažkej váhy a svoje tri štúdiá predal skupine Embracer. Tvorcovia Tomb Raider a Deus Ex sa tak pridávajú k THQ Nordic a Gearboxu.

Square Enix však naďalej vlastní množstvo štúdií a pracuje tam viac ako 5500 zamestnancov. Celkovo má až 19 štúdií ktoré tvoria väčšie aj menšie hry. Medzi ich najznámejšie značky patrí Final Fantasy, Forspoken alebo Kingdom Hearts.

Objavujú sa však informácie, že na predaj bude aj samotné Square Enix. Najväčším záujemcom má byť PlayStation, ako sa vyjadrilo niekoľko insiderov z herného priemyslu. Sony odložilo konferenciu pre investorov až na 26. Máj, čo by mohlo využiť na dokončenie dohody.

PlayStation by sa tak stal domovom japonských RPG, ktoré Square Enix pravidelne vydáva. Obe spoločnosti sú japonské a tak ich mentalita a obchodné zameranie sú si veľmi podobné. Na rozdiel od západných štúdií Crystal Dynamics alebo Eidos Montreal, ktoré kúpila Embracer Group.

Na druhej strane, takmer žiadnu akvizíciu nebolo možné predpovedať dopredu a rovnako ako predtým, aj teraz berte tieto informácie s rezervou.

PlayStation kupuje štúdio Bungie!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.