Na projekte „Titan“ pracuje v Blizzarde už viac ako 100 ľudí

28 septembra, 2012 Lukáš Kanik

Kto o novom MMO, ktoré Blizzard chystá na vydanie zhruba o rok, nepočul, nejaké pikošky sa dozviete po rozkliku. Bude to šupa.

Projekt Titan, takto si teda nazvali manažéri z Blizzardu svoju novú Next-Gen MMO, na ktorej pracujú už štyri roky. Že niečo také vôbec vo vývoji je, sa hráči mali možnosť dozvedieť už minulý rok, kedy sa ho na vývoj neznámej hry spýtal redaktor VG247. Nejaké detaily sme stihli vypátrať.

Vývoj hry začal celkom sofistikovane – skupinky dizajnérov a grafikov navrhli dva, či tri koncepty, z ktorých sa vyklepal jeden, ktorý narástol do obrovských rozmerov, čo sa prepracovanosti týka. Tento proces trval štyri roky a zhruba pred rokom vznikla prvá hrateľná verzia.

Za posledný rok sa v Blizzarde začali do hry pripájať najlepší vývojári z World of Warcraft, ktorí úspešne vydali datadisk Mists of Pandaria. Do Titanu sa sťahovali aj dizajnéri z Diabla, či Starcraftu a dnes už má počet členov vývojárskeho tímu tri cifry. To, že na hre pracuje už viac ako 100 vývojárov potvrdil Rob Pardo na launch evente Mists of Pandaria v jednom z rozhovorov.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mfl4vox1WwU&feature=player_embedded[/youtube]

Čo je na tom najlepšie? Blizzard si verí a internisti si šepkajú, že to je ich najambicióznejší projekt, aký kedy vydali, a to aj keď porovnáme WoW v dobe svojho vydania v roku 2004, Bobby Kotick – šéf Blizzardu – už dávnejšie dokonca povedal, že hra nebude klonom WoW, ani sa mu nebude snažiť konkurovať. Vydanie projektu Titan sa má niesť v takom grandióznom štýle, aký spôsobilo Diablo 3. A čerešnička na torte? Ich next-gen MMO má podľa nich nastaviť štandard, akým sa bude uberať celý žáner, ako taký.

Hra by mohla teoreticky vyjsť už v roku 2013, aj keď virálna kampaň bude podobne dlhá ako pri Diable. Ak uvidíme prvé zábery z hry, potom si k tomu prirátajme zhruba 8-12 mesiacov do vydania, toť moja predpoveď.

Napíšte do komentárov, ako si taký projekt Titan predstavujete?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články