Nacon Revolution se nám představuje

15 decembra, 2016 Vojtěch Sahula

Nový ovladač pro Ps4 ze stáje Nacon vyvíjený pro hraní na vyšší úrovni.

Již v říjnu (Október) jsme zde na webu psali článek o nových ovladačích pro Ps4. Dozvěděli jsme se, že ovladače mají být 2: jeden od firmy Razer s názvem Raiju. Druhým ovladačem měl být Nacon Revolution. Již od začátku se ví, že ovladače jsou vyvíjeny pro hráče, kterým plně nedostačuje Dualshock 4. To znamená, že cílovou skupinou lidí, kteří by si ovladač mohli koupit, jsou v první řadě esport hráči, ale taktéž hráči, kteří chtějí povznést svoje hraní na vyšší úroveň.

Když se na Nacon Revolution poprvé podíváte, nejspíš Vás napadne srovnání s ovladačem od Xboxu. Ano, Revolution má prohozenou levou analogovou páčku a směrové šipky, jako tomu je u Xbox ovladače. Celková ergonomie by měla být na dobré úrovni, aby ovladač padl hezky do ruky. Firma při vývoji spolupracovala s profesionálními hráči a přímo pro ně je taktéž produkt určen. Uvidíme, jak se situace na esport scéně bude vyvíjet. Je dost možné, že se oba ovladače začnou zanedlouho objevovat v rukou profesionálních hráčů na turnajích.

Co nám však ovladač samotný nabídne? Ovladač v sobě spojuje vzhled Xbox ovladače a Dualshock 4. Samozřejmě zde zůstala velká tlačítka křížek, čtverec, trojúhelník a kolečko na levé straně ovladače. Stejně tak, jako u klasického Dualshocku, prostředku ovladače vévodí touchpad. V srdci produktu bije integrovaný procesor a sám Nacon označuje ovladač jako chytrý. Na těle najdete vylepšené analogové páčky, které pracují s technologií ALPS. U páček si dokonce můžete nastavit mrtvou zónu, tedy zónu, kde se pohyb nesnímá. U zadních triggerů si můžete taktéž nastavit mrtvou zónu, ale navíc si můžete nastavit i citlivost. Na zádech ovladače najdeme 4 malá tlačítka, kterým můžete určit vlastní funkci. Všechna tyto nastavení si pak můžete sami upravovat pomocí speciální aplikace, kterou si stáhnete do svého PC.

Na spodní straně pak svítí LED indikátor. Ten u Dualshock 4 nalezneme na horní hraně, zde je však umístěný vespodu, nad zdířkou na sluchátka. V útrobách ovladače vrní 2 vibrační motorky. Pokud byste si chtěli svůj Revolution přesně vyvážit, aby vám co nejlépe padl do ruky, určitě se vám budou hodit přibalená závažíčka. Ovladač připojíte ke svým zařízením pomocí 3 metry dlouhého opleteného kabelu s kovovými konektory.

Pokud Vás zajímá druhý z profesionálních ovladačů – Razer Raiju, podívejte se na článek od Lukáše zde. Taktéž můžete zavítat na stránky výrobce a Nacon Revolution si důkladně prohlédnout.

Cena ovladače Vás nejspíše nepotěší. Měla by totiž startovat na cifře 109,99 Euro, což je okolo 3 000 Kč. Prodej by měl odstartovat v období Vánoc.