HALO Steam

Najpredávanejšia hra na Steame? 5 ročné HALO.

3 decembra, 2019 Lukáš Kanik

XBOX hra sa dostala na PC, dokonca na Steam.

Halo: The Master Chief Collection vychádza dnes na platformu PC. 5 rokov stará hra prichádza z Xbox One na Microsoft Store ale aj na Steam a práve tam sa dnes stala najpredávanejšou hrou na platforme. Hoci oficiálne vychádza až o pár hodín. Znamená to dve veci – buď PC hráči fakt očakávali túto pôvodne Xbox hru, alebo je Steam tak vyhorený, že sa budú dobre predávať aj staré hry.

Pôvodne hra na Xbox One vyšla v roku 2014 s množstvom technických problémov. Microsoft nedávno oznámil príchod všetkých ďalších hier na Steam a začal vo veľkom podporovať PC platformu. Okrem iných tak na Steame vychádza aj HALO 3: ODST či HALO 4. Microsoft si samozrejme pripravuje pôdu pre vydanie HALO 5 a vďaka Steamu môže v budúcnosti zasiahnuť minimálne dvojnásobnú základňu hráčov.

Dnes táto kolekcia niekoľkách hier za 39,99€ predáva viac kusov, ako PUBG, či Monster Hunter World a GTA V a to aj napriek tomu, že všetky tri hry sú v 50% zľave.

Microsoft pri PC verzii sľubuje hladký štart bez technických problémov. Okrem kupujúcich na Steame sa k PC verzii dostane aj množstvo hráčov, ktorí si platia Xbox Games Pass. Ten vás bude momentálne stáť len 3 eurá na 3 mesiace, pretože aj tu má Microsoft akciu. Dnes večer môžeme očakávať aj nárasť sledovanosti HALO na Twitchi.

HALO Steam

Sledujte ma: