Pixel Federation

Najväčšie slovenské štúdio, Pixel Federation otvára kanceláriu v Brne

28 júna, 2021 Lukáš Kanik

Brno, technologická mekka Čiech, sa rozrastá.

Slovenské vývojárske štúdio Pixel Federation dnes oznámilo, že otvára dvere nových kancelárií v Brne. Za posledný rok totiž zaznamenali rekordné príjmy podobne, ako väčšina herných štúdií. Investícia do brnenského štúdia tak môže priniesť ďalšie úspechy v budúcnosti.

Brno je od Bratislavy len 90 minút a tak presuny medzi štúdiami nebudú problém. V Brne navyše vyrastá oveľa viac programátorov, grafikov a dizajnérov, ako na Slovensku. Práve to je cieľom novej pobočky, ako komentoval COO Pixel Federation, Daniel Duranka v tlačovej správe.

Cieľom je získať nové talenty, ktoré napríklad nie sú ochotné sa presťahovať na Slovensko. Zároveň tak štúdio môže rapídne zrýchliť vývoj, či vydávať väčšie hry.

Firma má dnes 230 zamestnancov a za posledný rok dosiahla obrat 50 miliónov eur. Naďalej produkuje kvalitné mobilné hry, najnovšie sa však zameriava aj na oblasti vzdelávania, či evnironmentu.

Pre mladých usporadúva školy vývoja a učiteľom, ale aj žiakom prináša vzdelávacie hry, tábory a iné projekty. Na Slovensku pôsobia už od roku 2007.

Slovenská hra Loot River kombinuje Dark Souls a Tetris

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.