Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 – recenze

Podívejme se společně, jak si hra vedla a co nás nejvíce nadchlo.

Každý Otaku, nebo alespoň příležitostní pozorovatel anime, v životě slyšel o Narutovi. Naruto je název jedné z nejznámější mangy/anime na japonském trhu. Hlavním hrdinou je Uzumaki Naruto společně se svými přáteli Uchihou Sasukem a Haruno Sakurou. Společně se utkávají s překážkami života ninji a bojují za to, čemu věří.

Masashi Kishimoto vytvořil roku 1997 mangu s názvem Naruto. Zanedlouho na to představil Naruta i na televizních obrazovkách. Naruto se po celém světě stal fenomén a u mnoho sledujících rozpoutal otaku mánii. Vývojáři z Bandai Namco vytvořili první Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm roku 2008. Teď však přichází Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4, který je nadupaný akcí, bitkami, humorem, city a mnoho dalším.

Dějová linie je zasazená do války odehrávající se mezi ninji z Listové vesnice s jejich spojenci, proti úhlavnímu nepříteli Uchihovi Madarovi. Celý příběh hry je zkrácenou kopii anime. Proto, pokud jste viděli celé anime, tak vás nemá co překvapit. Na druhou stranu, kdo anime stále nedokoukal, tak pro vás hra bude spoiler.

Ve hře jsou obsaženy flashbacky seznamující nás se životem a přátelstvím Hashirama a Madari, Kakashiho získání Sharinganu, boj Tobiho se 4. Hokage, zrada Itachiho a úmrtí řádky postav z anime. Dějové vyprávění se zaměřuje i na sílu přátelství, odvahu, křivdy a city.

Celá hlavní dějová linie je přehlcená akcí, neustálými boji a hlavně příběhem. Celou dobu vás hra nutí se zaměřovat pouze na ni. Vlastně vám nedá ani chvilku pauzu.

Ovládání je ze začátku lehčí oříšek. Než se do toho hráč dostane, tak to nějakou dobu trvá. Nejlepší je možnost využít varianty Free Battlu a natrénovat si boje nanečisto. Však pro hráče, kteří si už nějakým z dílu Naruto Ultimate Ninja Storm prošli, bude herní ovládání easy. Nezapomeňte ve hře používat i úhybové manévry!

Možná velkou část fanoušku potěší, že hra není prošpikovaná žádnými zbytečnými fillery, které byli obsažené v samotném anime.

Hra nám nabízí 96 základních, opravdu propracovaných, postav (např: Naruto, Sasuke, Sakura, Itachi, Kakashi, Minato…), které jsou pečlivě vymodelované, mají svůj šarm, bojový styl. Plus máte u svých postav možnost vybrat si bojový styl, který vám sedí. S postupem příběhu nabýváte bonusovými postavami, novými technikami a novými lokacemi. Můžete dokonce hrát i za mladičkého Naruta, Sasukeho nebo Sakuru. Dokonce jsou zde obsažené postavy, které se objevili pouze v prvních dílech.

Toto vše však závisí na znalosti děje ze seriálu či mangy. Pokud jste se ani s jedním nesetkali, tak vás hra nijak neosloví a i kdyby, tak budete v dějových linkách velmi tápat. Autoři hry se prostě zaměřili na cílovou skupinou, kterou jsou fanoušci znalí celé série.

Hru po celou dobu provází příjemná hudba, kterou může mnoho hráčů znát již z anime nebo Naruto filmů. V každé scéně je využita hudba podle přesných emocí, které se v dané scéně vyskytují.

Hra obsahuje jak japonský, tak i anglický dabing. Pokud seriál znáte, tak vám doporučuji spíše dabing japonský. Uznávám, že anglický dabing není vůbec špatný, ale prostě, japonský je japonský.

Grafická stránka hry je opravdu dokonale provedená! Vykreslení všech postav, útočných technik, krajin, flashbecků, dokonce malinkatých i detailů je opravdu provedeno na jedničku. Exploze barev, která vsází na upoutání pozornosti někdy připomíná jeden velký kýč. Bez barev by to však nebyla typická japonská hra.

Celková herní doba hlavní dějové linie se pohybuje okolo 10 hodin. Pokud tu však dohrajete, stále vás čeká například: Adventure, Collection, Online Battle (bohužel momentálně často vypadává, nebo se nedá vůbec přihlásit), Free Battle – (Tournament, VS Battle, League, Practice, Survival). Hru může hrát jeden nebo dva hráči. Mám vyzkoušeno, že opravdu něco je si dát Battle například s přáteli, sourozenci, rodinou. Takže, jak vidíte, herní doba je více méně neomezená.

Nově vyšlo na Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 první DLC s názvem “Shikamaru’s Tale”. Obsahem je nový příběh (3 hodiny), kostým, tajné techniky, nové itemy. Naplánované jsou ještě další dvě DLC, které mají už tak obrovský obsah rozšířit o další zajímavosti.

 • 8/10
  Príbeh - 8/10
 • 8/10
  Gameplay - 8/10
 • 8/10
  Grafika - 8/10
8/10

Súhrn

Hra má velké množství plusů: neustálá akce, dějová linie, postavy, hudba, grafika a mnoho dalších. Nevýhodou je však přímé cílení na fanoušky a všeobecně znalce anime/mangy. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 příjemně překvapilo! Stojí za to si hru alespoň zahrát.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Nathalie

Fanouškem her už od útlého věku. Mezi mé TOP hry patří: Doom 3, Dungeon Siege, Bioshock a Life is Strange. Pokud se momentálně nevěnuji hrám, tak sportuji. 😀 🙂
Nathalie

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

 • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
 • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
 • 3 Refresh the page and start browsing the site