Naughty Dog Logo

Naughty Dog pracuje na svojej prvej, čisto multiplayerovej hre

9 júna, 2021 Marek Jaroš

Pochybuje niekto o tom, že ide o The Last of Us: Factions?

Už dlhšiu dobu sa šušká o tom, že štúdio Naughty Dog aktuálne pracuje na viacerých herných projektoch. Jedným z nich má byť remake pôvodnej hry The Last of Us z roku 2013 pre konzolu Playstation 5.

Ich ďalším projektom má byť multiplayerová hra zo sveta The Last of Us. O tej sa rozpráva už odvtedy, odkedy v roku 2019 povedali, že The Last of Us Part 2 multiplayer mať nebude. Ale nevylúčili, že sa v blízkej budúcnosti v nejakej forme vráti.

Je ich multiplayerovou hrou práve The Last of Us: Factions?

V inzeráte, ktorý zverejnilo Naughty Dog na svojich stránkach, sa píše, že štúdio chce kvalitu zo svojich príbehových hier preniesť aj do ich nového, čisto multiplayerového titulu. A hoci nevieme na isto, či pôjde o hru zo sveta The Last of Us, v spojitosti s ich dávnejšími vyhláseniami by to dávalo zmysel.

A hoci je Sony a jej štúdia známe predovšetkým príbehovými hrami pre jedného hráča, nový šéf Playstation Studios Hermen Hulst by chcel spraviť väčší dieru do sveta aj v multiplayerových hrách. Túto ambíciu naznačil v nedávnom rozhovore na Playstation Blogu.

The Last of Us Part 2 – Recenzia Playstation 4 exkluzivity

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš