Naughty Dog pri PS4 využije engine z The Last of Us

31 mája, 2013 Marek Jaroš

Vývojári z Naughty Dog potvrdili, že pre projekty pre PS4 využijú rovnaký engine, aký použili v hrách Uncharted 3 a The Last of Us.

Toto rozhodnutie vysvetľuje producent The Last of Us, Bruce Straley tým, že nepotrebujú investovať veľké financie a čas na to, aby vyvinuli nový engine, pretože na začiatku cyklu novej konzoly z nej aj tak nevedia „vyžmýkať“ to, čo by si predstavovali. Preto budú len postupne upravovať svoj engine, ktorý použili u hier Uncharted 3 a The Last of Us. Budú vylepšovať grafiku, umelú inteligenciu a pod. a postupnými krokmi takto vyladia svoj engine až k „dokonalosti“. A keď už nebudú mať svoj engine kam posunúť, začnú vyvíjať nový.

Z prechodu z PS2 na PS3 sme sa veľa naučili. Bola to pre nás lekcia. Okolo všetkého bolo veľa humbuku. Hovorilo sa, že hry budú vyzerať ako filmy. Nakoniec sa ukázalo, že to nebola až tak pravda. Pravdou je, že to čo sme schopní vytvoriť je strašne blízko filmovej kvalite, ale to nám v Naughty Dog trvalo štyri hry, než sme sa dostali tam, kde sme.

Nuž, necháme sa prekvapiť, čo pre nás v Naughty Dog chystajú. Je pravdou, že pre každú generáciu konzol od Sony vyvinuli vcelku novú značku. Špekuluje sa, že by to mala byť zase celkom nová hra, no tak isto sa šušká, že by sa malo jednať o pokračovanie série Uncharted, resp. The Last of Us. Špekulácii o The Last of Us nahráva aj fakt, že pred nedávnom si Sony dalo registrovať domény s názvami thelastofus2.com a thelastofus3.com. Vyzerá to tak, že bližšie informácie by sme sa mali dozvedieť na júnovej E3 výstave.

[youtube]http://youtu.be/qLGxubfC1Ik[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články