Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Neil Druckmann: "Vieme, že fanúšikovia chcú The Last of Us Part 3"

Naughty Dog už plne zarezáva na svojom novom projekte. Či to bude The Last of Us Part 3, nateraz nevieme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
the-last-of-us-part-i-screenshot-06-en-17may22

O hre The Last of Us Part 3 sa špekuľuje prakticky od vydania druhého dielu. S popularitou, ktorú priniesol seriál The Last of Us, sa opäť začalo debatovať o pokračovaní hry.

pedro-pascal-bella-ramsey-THE-LAST-OF-US-Season-1-Episode-9-Photo-Look-For-The-Light

Druhá séria The Last of Us sa radikálnejšie odkloní od hernej predlohy

Na možné pokračovanie sa priamo otca série, Neila Druckmanna, spýtali aj v Kinda Funny podcaste. "Na konci každého projektu cielene skúmame niekoľko rôznych [nových] projektov," hovorí Druckmann. "Niektoré z nich môžu byť pokračovaním, niekoré sú úplne nové nápady. A potom rozmýšľame, ktorý projekt nás nadchol najviac, zapálil ten oheň v nás? Pretože to je oheň, ktorý musí vydržať aj v nasledujúcich rokoch. A ak si vyberiete zlý projekt a potom z toho nápadu vyhoríte, pretože ste preň neboli takí zapálení dva roky, pri štvorročnom projekte ste v p**i. Takto urobíte priemernú [hru]... čokoľvek, ak pre to stratíte nadšenie."

A ďalej dodáva: "Viem, že fanúšikovia naozaj chcú The Last of Us Part 3. Stále o tom počúvam. Jediné, čo môžem povedať je, že už sa venujeme ďalšiemu projektu. Rozhodnutie už padlo. Nemôžem povedať, čo to bude, ale je to proces, ktorým sme prešli, zvažovali sme rôzne veci a vybrali sme to, čo nás najviac nadchlo."

Naughty Dog (zrejme) pracuje na novej IP

A teraz si poďme trocha zašpekuľovať. Ak by sme sa mali pozrieť na posledných 15 rokov štúdia, vyzerá to tak, že Naughty Dog pracuje na novej hre, ktorá nebude zo sveta The Last of Us. Prečo?

V roku 2013 prišiel prvý diel The Last of Us. V roku 2016 vydali Uncharter 4. No a v roku 2020 potom vydali pokračovanie v podobe The Last of Us Part II. V rámci zachovania postupnosti by teda teraz štúdio Naughty Dog malo pracovať na hre, ktoré nebude zo sveta The Last of Us. V nedávnej minulosti sa objavili špekulácie o tom, že štúdio pracuje na fantasy hre.

Ešte predtým však musia dokončiť chystanú multiplayerovku, ktorú väčšina z nás volá The Last of Us: Factions. Hra pôvodne vznikala ako mutliplayerová čašť Partu II, no rokmi narástla do veľkosti tak, že je z nej samostatná hra.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Bližší pohľad na seriál The Last of Us + linky na oficiálny podcast

Bližší pohľad na seriál The Last of Us + linky na oficiálny podcast

Tvorcovia ponúkajú bližší pohľad na prvú epizódu v rámci "Inside the Episode" videa.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Last of Us Part 3? Vyzerá to tak, že hra je už vo vývoji

The Last of Us Part 3? Vyzerá to tak, že hra je už vo vývoji

Prominentný filmový leaker sa tentokrát rozhovoril o The Last of Us Part 3!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Uncharted 4: A Thief's End - Recenzia

Uncharted 4: A Thief's End - Recenzia

Posledná časť série uzatvára celý príbeh Nathana Drakea a jeho priateľov. A lepšie to ani dopadnúť nemohlo, je to paráda.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Uncharted: The Lost Legacy - Recenzia

Uncharted: The Lost Legacy - Recenzia

Standalone hra, ktorá ide po stopách poslednej veľkej hry. Uncharted: The Lost Legacy je znova výborné.