Netflix odhalil prvú stranu scenára druhej série Zaklínača

23 decembra, 2020 Ján Berzéty

Scenár takmer s určitosťou odhaľuje knižnú poviedku „Zrnko pravdy“.

Netflix nám takto viac-menej odhalil úvodnú scénu 2. série Zaklínača. Každý, kto čítal prvú knihu série Zaklínač od Andrzeja Sapkowskeho s názvom Posledné želanie, si určite všimol istú podobnosť scény s poviedkou „Zrnko pravdy“ z tejto knihy.

O tom, že sa spracovanie poviedky objaví v 2. sérii sme v podstate vedeli už skôr. Pred niekoľkými mesiacmi sme sa dozvedeli mená nových hercov, ktorí sa v seriáli objavia, a medzi nimi aj hviezda seriálu Game of Thrones Kristofer Hivju stvárňujúci postavu Nivellena, človeka zakliateho do podoby netvora v poviedke „Zrnko pravdy“.

Scéna začína príchodom obchodníka s manželkou a dcérou do opustenej dediny a končí tým, ako dcéra uteká preč od netvora, ktorý jej rodičov roztrhal na kusy. Priebeh tejto scény si asi všetci vieme domyslieť. Pomedzi to počujeme monológ Geralta, ktorý pôsobí ako vytiahnutý z poviedky „Niečo viac“ z druhej knihy série. Toto by mohol byť opäť následok mätúceho časového sledu udalostí v seriáli.

Aj keď sa dá s istotou určiť, že ide o poviedku „Zrnko pravdy“, táto konkrétna scéna sa v knihe nenachádza. V úvode poviedky v knihe, Geralt objavuje dve telá roztrhané neznámym netvorom. Netflix sa nám rozhodol ukázať ako sa tam telá dostali.

Celú stranu, ktorá detailne popisuje túto scénu si môžete pozrieť tu.

Viac noviniek o seriálovom Zaklínačovi nájdete tu.

Ján Berzéty