netflix logo

Netflix spustí svoju hernú streamovaciu službu v priebehu budúceho roka

16 júla, 2021 Marek Jaroš

Netflix rozšíri svoje portfólio o hry.

Dnes už zrejme nikto nepochybuje o tom, že budúcnosť hrania patrí streamovaniu. Do tejto oblasti sa dnes tlačia mnohé firmy, čoraz častejšie aj tie, ktoré s hrami doteraz nemali nič spoločné. Svoju vlastnú streamovaciu službu má Microsoft, Google ale aj Amazon.

A v budúcom roku ju bude mať už aj Netflix.

Netflix plánuje vyvíjať aj vlastné hry

Podľa Bloombergu, Netflix plánuje ponúkať hry na svojej streamovacej platforme už budúci rok. Dopomôcť mu k tomu má aj bývalý manažér EA či Facebooku. Konkrétne ide o Mikea Verdu, ktorý firmu posilní ako Viceprezident pre herný vývoj. V minulosti pracoval napríklad pre Facebook, kde bol v kontakte s vývojármi a jeho úlohou bolo prinášať obsah pre Oculus VR.

Hry by sa mali jednoducho objaviť veľa seriálov či filmov. Samozrejme, vo svojej vlastnej kategórií. Netflix vraj pridá hry do svojho portfólia obsahu bez toho, aby zdvihlo cenu súčasného predplatného.

Pridanie hier je odvážnym krokom zo strany vedenia tohto streamovacieho gigantu. Je to však jeden z krokov, ako sa odlíšiť od konkurencie a ponúknuť niečo extra, za čo by si ľudia priplatili. Netflix má stále suverénne najviac predplatiteľov, no pri konkurencií ako je Disney+ či HBO Max nenaberá tak veľa nových používateľov (hlavne na významných trhoch ako USA), ako by si vedenie prialo. A práve ponuka hier môže byť to, čo ľudí môže pritiahnuť. A do budúcna dať vedeniu aj dôvod na to, prečo zdvihnúť ceny.

Navyše, Netflix otvára aj viaceré pozície pre herných vývojárov. Firma tak do budúcna bude chcieť ponúkať aj vlastné hry. Netflix má kopu značiek, ktoré by si kvalitné herné spracovanie zaslúžili.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články