Ultimate Epic Battle Simulator 2 Trailer

Neuveriteľné, 10 miliónov postáv na jednej obrazovke, taký je Ultimate Epic Battle Simulator 2

13 februára, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári ukázali ako to funguje.

Ultimate Epic Battle Simulator 2 chce prekročiť tieň svojho predchodcu v tom, aké veľké súboje zvládne na jednej obrazovke. Zdá sa, že vývojári z Brilliant Game Studios prišli na efektívny spôsob, ako urobiť súboje ešte väčšie.

Oproti predchodcovi totiž na počítanie pohybu postáv použijú namiesto procesora oveľa výkonnejší čip grafickej karty. Ten vďaka umelej inteligencii dokáže vypočítať “pathfinding” ešte pred začiatkom súboja a postavám ponúkne najrýchlejšiu, aj najefektívnejšiu cestu k nepriateľovi.

Na jednej obrazovke tak nebudú státisíce, ale milióny postáv. Vývojári v novom videu ukázali, ako to vyzerá, keď sa proti sebe postaví neuveriteľných 10 miliónov bojovníkov. A to všetko zvládne aj grafická karta Nvidia GTX 1060 s 3GB pamäťou. Samozrejme, na tak obrovské súboje sú vhodné výkonnejšie karty.

Vyzerá to fakt neuveriteľne. Každú z postáv môžete navyše sledovať osobitne, každá je animovaná a to vrátane očí. Hra Ultimate Epic Battle Simulator 2 príde na Steam už na jeseň do early access.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: