Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Neuveriteľné, DayZ organicky rastie a dosiahol nový rekord v počte hráčov

Hra rastie stabilne niekoľko rokov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
DayZ Steam PC

V roku 2018 česká zombie survival hra DayZ zažila svoje dno. Bol to totiž rok, kedy ľudia hrávali PUBG, potom prešli na Fortnite a ďalšie online hry. Pre českú Bohemia Interactive to bol najslabší rok, v dobrých dňoch bolo v hre 4-6 tisíc hráčov naraz. V podstate to boli len role-playeri a YouTuberi.

Od roku 2018 sa ale hre nejakým zázrakom podarilo odraziť od dna a neprestajne udržať rast. V roku 2020 firma spustila nové čínske servery, čo iste prilákalo nových hráčov. V roku 2022 sa vývojári pochválili novým rekordom v počte hráčov naraz - na Steame ich bolo 58 tisíc. V Októbri 2022 bolo v hre 184-tisíc aktívnych hráčov denne, na Xboxe ich bolo 119-tisíc a na PS ich bolo 87-tisíc denne. 

Tento víkend však padol nový rekord. DayZ na Steame hralo naraz až 69 449 hráčov a dnešný peak bol vyšší, ako rekord z roku 2022.

Tento stabilný niekoľkoročný rast sa nedá vysvetliť inak, než kvalitnou podporou vývojárov a komunitou. Bohemia do hry neustále pridáva menšie aj väčšie zmeny, ktoré skvalitňujú hranie a otvárajú nové možnosti. 

Napríklad posledný update 1.23 vydaný pred týždňom zmenil základňu Vybor Air Base, masívny update dostala obloha vo dne aj v noci a zmenilo sa aj spawnovanie do hry. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry