Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, Sony začína podporovať cross-platform multiplayer

Sony otvára brány cross-platform multiplayeru pre Fortnite.

Trvalo to dlho, ale božie mlyny melú pomaly, ale isto. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a počnúc dneškom Sony otvára brány cross-platform multiplayeru na Playstation 4. Prvou hrou je Fortnite.

Sony tvrdí, že po dlhom procese analyzovania konečne našli cestu, ako umožniť cross-platform aj na Playstation 4. Zároveň ďakujú svojej komunite, že vydržala čakať dlhší čas. Ďalej hovoria, že to pre ich politiku predstavuje obrovskú zmenu. No pozitívne je, že ich ďalšie rozhodovacie procesy v rámci firmy by mali smerovať k ďalšej podpore cross-platform hrania.

Od dnes teda začína beta testovanie cross-platform multiplayeru pre Fortnite. V jednom boji sa môžu stretnúť hráči hrajúci na PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows a Mac-u. Rovnako sa to týka progresu aj obchodovania.

Zo strany Sony je to prvý krok a bude zaujímavé sledovať, ako bude ich prístup ďalej pokračovať. Predsa len, na obzore je ďalšia kopa hier, ktoré by si cross-platform hranie zaslúžili. Napríklad taká Rocket League či Minecraft.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site