New World

New World sa predáva ako teplé rožky, vychádza dnes

28 septembra, 2021 Lukáš Kanik

Už je to tretí najhranejší titul na Steame.

Žeby sa Amazonu konečne podarilo vydať poriadnu hru? Očakávané masívne multiplayerové RPG s názvom New World dnes postupne vychádza na celom svete a hoci servery všetkých krajín ešte ani nie sú spustené, New World už má dominantné miesto na Steame.

Momentálne je to tretia najhranejšia hra na Steame hneď za CS: GO a DOTA. V čase písania tohto článku je v hre úctyhodných 355-tisíc ľudí naraz a to sa ešte polka Európy ešte ani nevrátila z roboty a v Amerike je skoro ráno.

Očakávame preto, že toto číslo bude aj v najbližších hodinách rásť aj vďaka tomu, že sa do nej pustia veľkí streameri. Na Twitchi je to teraz najsledovanejšia hra so svojimi 457-tisíc divákmi, čo je viac ako má Apex, LOL a Valorant dokopy.

Tento týždeň okrem New World vychádza aj niekoľko ďalších väčších hier a tak sme zvedaví, či si trend v počte hráčov tento titul udrží aj počas víkendu. Vtedy by totiž mohol padnúť nejeden rekord.

Ešte treba pripomenúť, že cena New World na Steame je 39,99€ namiesto štandardných 59,99€. Preto nepochybujeme, že milión predaných kusov si pripíše už za prvý deň od vydania.

Aktualizácia 16:30: New World sa dostal do prvej päťky v najvyššom počte Steam hráčov v histórii. S počtom 567-tisíc hráčov naraz je zatiaľ na piatom mieste, pred ním je len Cyberpunk, Dota, CS:GO a PUBG.

New World je najsledovanejšou hrou na Twitchi, bude úspešný?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články