NFS Shift: Recenze

14 júna, 2009 Lukáš Kanik

SHIFT = POSUN, a tím tahle hra přesně chce v sérii Need for Speed být. Seznamte se, Shift přijíždí. Tratě byly v předváděné pre-alpha verzi k dispozici dvě. A sice londýnský okruh a jedna z nejslavnějších tratí světa, kde se jezdily snad všechny motoristické série, včetně F1 a MotoGP – ano, mluvím tu o Brands Hatch.

U vozů byl větší výběr, rovnou šestice krasavců. Byly to už předem jak vizuálně, tak výkonově upravené kousky. Konkrétně se jednalo o Pagani Zonda F, Corvette Z06, Porsche 997 GT2, Audi RS4, Lotus Elise 111R a Shelby Terlingua. Máme tedy potvrzen tuning vzhledu i výkonu. Úplně prvním dojmem při předvádění na velké TV byl úžas nad ohromnou grafikou, kterou jsem do té doby já osobně ještě u PC závodní hry neviděl. Možná to byl úsudek ovlivněný očekáváním, ale byl to první dojem. Nicméně i později jsem se utvrdil v tom, že grafická stránka hry bude patřit k těm nejsilnějším. Nejvíce zapůsobily odlesky auta, svit slunce, prorostlé listnaté stromy. Ve hře samozřejmě nechybí ani kouř z pneumatik, který se v této verzi vyskytoval v rozumné míře. I zvuk ve hře byl velice detailní a realistický, takže při prvních pár bouračkách člověka autenticita zvuku zvedla ze židle.

Zkrátka, nové NFS Shift se líbilo a všichni s očekáváním čekají, jak se vyvrbí. Doufám, že na kvalitním zážitku nic nezmění informace, která by měla být každou chvílí oficiálně potvrzena a to je fakt, že se v novém díle NFS neobjeví ani zpomalení času a ani nitro. Electronic Arts se snaží opravit si reputaci, tak doufejme, že z toho něco pořádného vyplyne. Škoda jen, že se ještě neobjevil trailer, aby jsme mohli vidět plynulost hry a ostatní věci, které z obrázků neobjevíme.

[review pros=“ výborná grafika, kamera z pohledu řidiče, lepší fyzikální model auta “ cons=“ chybí funkce vrácení na trať “ score=85]

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.