Niekto masívne hackuje herné spoločnosti, už aj Konami a Bohemia

13 júla, 2013 Lukáš Kanik

Niekto sa po E3 rozhodol, že bude hackovať databázy veľkých, ale aj menších herných firiem. Bojkot herného priemyslu?

Najskôr to bol Ubisoft, kto priznal, že ich databáza bola prelomená treťou stranou, našťastie sa okrem zoznamu používateľských účtov a mailových adries útočníci nedostali k enkryptovaným heslám ani k údajom o kreditných kartách, pretože Ubisoft (na rozdiel od Steamu) tieto údaje nemá uložené na serveri. Ubisoft len odporučil si zmeniť heslá.

Pár dní po útoku na Ubisoft prišiel v Japonsku útok na Nintendo Club, oficiálna stránka, ktorá sústreďuje komunitu Nintendo. Je možné, že hackeri sa dostali k údajom o mailových adresách, mobilných číslach, k poštovým adresám a menám registrovaných užívateľov. Tiež platí, že kreditné karty v systéme uložené neboli, Nintendo však zaznamenalo 23000 neoprávnených prihlásení v dňoch od 4.7. do 9.7.

11. 7. priznala aj česká Bohemia Interactive, že zaznamenali cudzí prístup do systému. Hackeri si stiahli užívateľské mená, mailové adresy a enkryptované heslá. Bohemia rovnako odporúča si zmeniť heslo, údaje o kreditkách tiež nie sú v ohrození, pretože systém ich neskladuje.

Nakoniec útokom neutieklo ani Konami, ktoré zistilo 35 000 neoprávnených prihlásení z celkového počtu 4 miliónov pokusov. Hackeri sa dostali k menám, adresám, dátumom narodenia, telefónnym číslam a e-mailom, samozrejme aj k enkryptovaným heslám, z toho však práve 35 000 hesiel bolo odkódovaných. Ak teda hrávate PES po nete a máte Konami ID, zmente si heslo na niečo silnejšie.

Nemusí to mať na svedomí jedna skupina hackerov, ale zdá sa, že niekto bojkotuje proti hernému priemyslu, či už zo zábavy, alebo z iného dôvodu. Každopádne sa k tomu ešte nikto nepriznal a tak môžeme pravdepodobne čakať viac útokov na servery. Nedávno niekto podnikal DDOS útoky na servery EVE Online a tak zhodil celú štruktúru vesmíru na 15 hodín.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.