Hellish Quart PC Screenshot 02

Niekto predbehol Slovákov, Hellish Quart vyjde skôr ako Die by the Blade

31 januára, 2021 Lukáš Kanik

Realistická šermovačka Hellish Quart príde na Steam o pár dní.

Pred pár mesiacmi sme vám predstavovali novú slovenskú hru Die by the Blade, ktorá na Kickstarteri vyzbierala dostatok peňazí na dokončenie hry. Peter Adamondy, riaditeľ štúdia sa dokonca zastavil aj v našom podcaste a išlo o veľmi zaujímavý rozhovor. Určite si tento podcast vypočujte.

Hra mala vyplniť dieru na trhu a priniesť realistické, fyzikálne založené súboje s mečmi. Zdá sa ale, že túto dieru na trhu niekto vyplní skôr a tou hrou je Hellish Quart.

Hellish Quart od štúdia Kubold je rovnako 3D duelovacia hra s mečmi, kde sa proti sebe postavia dvaja hráči, každý prežije len jeden zásah. Hrá sa na tri zásahy. Titul využíva ragdoll fyziku, reálne kolízie sečných zbraní a motion capture pre postavy. Na rozdiel od Die by the Blade, ponúka len lokálny multiplayer a tak vývojári nemali žiadne starosti so sieťovým kódom.

Rozdielom tiež je, že Hellish Quart sa odohráva v sedemnástom storočí a tak si zahráme za Turkov, Tatárov, poľských Husitov, Mušketierov a podobne. Hra vyjde už 16.2.2021 na Steame.

Sledujte ma: