Niektoré obchody dostanú kusy Red Dead Redemption 2 až v Novembri

Red Dead Redemption 2

Buď je ich nedostatok, alebo chce Rockstar Games zabrániť skorému predaju

Kotaku prinieslo správu, že niektorí malí americkí predajcovia hier budú musieť čakať na naskladnenie Red Dead Redemption 2 až po vydaní. Majitelia drobných obchodov s hrami totiž dostali správu od distrubútora, že kópie nedostanú skôr ako v Novembri, najskôr týždeň po vydaní. Oficiálne má hra vyjsť 26.10.2018 na Xbox One a PlayStation 4.

Zach Gieg, majiteľ malej siete obchodov v Pensylvánii utratil 3300 dolárov za marketingové materiály ako plagáty, bilboardy a ďalšie drobnosti, ktorými propaguje predaj hry vo svojom obchode. Avšak hra mu na sklad príde až o týždeň od vydania. Pri očakávanom predaji zhruba 1000 kusov tak môže prísť o 60 tisíc dolárov len tým, že hráči si radšej hru pôjdu kúpiť inde, akoby mali čakať na naskladnenie do tohto malého obchodu. Iní predajcovia tvrdia, že Xbox One verzia pravdepodobne príde načas, horšie to je s PS4 verziou.

Môže to mať dva dôvody, prvým je skutočný nedostatok kusov u distribútora. Hra totiž prichádza až na dvoch diskoch, čím sa čas na lisovanie a prípravu krabičiek predĺžil. Druhým dôvodom môže byť aj regulácia od Rockstar Games a Take-Two. U malých obchodov je totiž veľké riziko, že začnú kópie predávať skôr a porušia tým dátum vydania. Veľkí predajcovia ako Best Buy, či GameStop si to nemôžu dovoliť.

Situácia na Slovensku je taká, že niektorí predajcovia už majú vypredané predobjednávky. Obchod Estelacnejsie.sk má vypredané a ďalšie naskladnenie sa očakáva 29.10., v obchode Originalky.cz je očakávaná dostupnosť až 30.10., štyri dni po vydaní, našli sme aj niekoľko obchodov, kde hra nie je vôbec dostupná ani v predobjendávke.

Podobná situácia bola pri vydaní DIABLO 3 na PC v roku 2012. Hra vyšla 15. Mája ale v niektorých obchodoch bola dostupná až na začiatku Apríla. Pamätám si, že v Žiline sa hra dala kúpiť už len v predajni Tesco.

Obchod XGames bude mať Red Dead Redemption 2 na sklade a dokonca kópie odošle deň pred vydaním, už 25.10. tak aby ste ju mali doma presne na vydanie. V ponuke štandardná aj špeciálna verzia na obidve platformy. Pravdepodobne aj tam ale bude nedostatok kusov a ďalšie naskladnenie môže prísť až o niekoľko týždňov. Odporúčame si preto objednať hru čo najskôr.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site