Nintendo Labo predstavené

Nintendo to skúša s kartónovými modelmi, ktoré šikovne využívajú technológie Nintenda Switch.

Samotné Nintendo je na tom finančne dobre a tak si môže dovoliť sem-tam aj nejaký ten experiment. Jedným z nich bude určite aj Nintendo Labo.

Jedná sa o DIY kartónové modely, z ktorých si môžete postaviť pred-definované modely. Do nich sa potom umiestni Nintendo Switch a budete si môcť zahrať hry. Nintendo to zo začiatku skúša s jednoduchými modelmi, s ktorými skôr útočí na mladšie publikum, respektíve rodičov s deťmi.

Pekným príkladom je postavenie si riadidiel od motorky, kde do stredu dáte obrazovku, po stranách Joy-cony a hru ovládate ako keby ste sedeli priamo na motorke. Variety Kit tak doplnia ešte modely domu, RC auta, rybačky a klavíra. Tento kit aj so softwérom vás vyjde na 70 eur, zatiaľ čo Robot kit vás vyjde až na 80 dolárov.

Veľkou výhodou týchto modelov je ich jednoduchá stavba, ako aj možnosť prispôsobenia. Vďaka tomu, že sú z kartónu si ich viete jednoducho pomaľovať či polepiť. Otázna je však trvácnosť, nakoľko kartón v detských rukách sa rýchlo môže premeniť na hromadu odpadu. Nintendo nevylučuje do budúcna priniesť modely, ktoré by boli zamerané aj na staršie publikum.

Neviem ako vám, no mne osobne sa tento nápad veľmi páči. Hranie hier kombinuje s peknou, jednoduchou stavebnicou modelu. Či sa však nápad uchytí, je otázne. Modelov by sme sa mali dočkať na konci Apríla.

Variety Kit

Robot Kit

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem. Alebo s mojou priateľkou, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site