Nintendo Switch Online služba má už desať miliónov platičov

Nintendo Switch Online Služba

Predplatná služba Nintendo Switch Online sa stará o stabilné príjmy pre Nintendo.

Nintendo spustilo svoju alternatívu k PS Plus/Xbox Live len pred desiatimi mesiacmi. V Septembri roku 2018 prinieslo Nintendo Switch Online mnohé funkcie, ktoré poznáme z iných konzol – Online multiplayer, Cloud zálohovanie, voice chat cez mobilnú aplikáciu a zbierku klasických NES hier, ktoré hráči dostávajú každý mesiac.

Za desať mesiacov fungovania Nintendo Switch Online si predplatné zaplatilo už desať miliónov užívateľov. Predplatné na jeden rok stojí 20 dolárov, respektíve 4 doláre na jeden mesiac, alebo 8 dolárov na tri mesiace. Rodinný balíček stojí 35 dolárov na jeden rok. Nintendu tak táto služba zarába 200 až 350 miliónov dolárov ročne.

Na svete je momentálne 34,74 miliónov majiteľov konzoly Nintendo Switch, vyplýva z oficiálnej správy spoločnosti. Ide o rýchlejšie predávanú konzolu, ako Xbox One. Konzola od Nintenda bola vydaná pred dvoma rokmi, v Marci roku 2017. Pre porovnanie, Xbox One predal 39,1 milióna kusov za štyri roky od vydania.

Switch je momentálne vydavateľmi braná ako multikonzola, ďalšia platforma, na ktorú je jednoduché portovať hry. Napríklad Bethesda na Siwtch vydáva všetky svoje nové tituly, vrátane DOOM, alebo Wolfenstein.

Na Nintendo Switch bol nedávno oznámený ak tretí Zaklínač. Na porovnanie grafiky z PS4 a z Nintendo Switch sa môžete pozrieť tu.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site