NIOH 2 Hra PS4 Screenshot 03

Nioh už dostal prvé recenzie, kde je naša?

2 februára, 2017 Lukáš Kanik

Prečo som nestihol vydať recenziu dnes?

Nioh je ďalšia pecka, ktorá si čoskoro prerazí cestu na PlayStation 4. Ak ste si zahrali demo, určite viete že je sa na čo tešiť. Nástupca Dark Souls alebo Bloodborne v kombinácii s Onimusha je fakt super, potvrdzujem po mnohých odohraných hodinách a stratených nervoch.

Dnes ráno padlo embargo na recenzie a niekoľko redakcií už vydali finálny verdikt. Hodnotenia sú veľmi, veľmi pozitívne, Metacritic priemer sa pohybuje okolo 85%. Kde je naša recenzia?

Problém bol s mojím PlayStationom, niekoľko posledných dní som sa nemohol dostať do siete PlayStation Network a teda si ani stiahnuť hru na recenzovanie. Podarilo sa mi to predvčerom a tak som v hre strávil len tri dni, čo je na tak rozsiahle RPG veľmi málo a hlavná príbehová linka sa odhaduje na minimálne 40 hodín. Hru by som chcel dokončiť pred recenziou, nie preto aby som vedel čo je na konci príbehu, ale preto že je to fakt dobrá záležitosť a poriadne návyková. Ako ubiehajú hodiny, učím sa nové a nové veci a obsahovo to ďaleko presahuje aj Dark Souls aj Bloodborne.

Nioh vychádza až 7.2.2017 na čo mám spoľahlivo dostatok času, recenziu teda vydám niekedy pred týmto dátumom. Ak by ste chceli nejaké dojmy, alebo „Review in progress“, som schopný to napísať už dnes aj s predbežnou známkou, ktorú by som jej aktuálne dal. Po vydaní plnej recenzie sa známka upraví v závislosti od toho, koľko nervov mi po silných bossoch ostane. BTW, v hre som za tri dni zomrel cca 75 krát. Ja viem, som noob.

Dajte vedieť do komentárov, či by ste chceli vopred takú čiastočnú recenziu, ktorú by som následne aktualizoval. V skratke – je to jasná kúpa pre majiteľov PS4.

Tu sú spomínané známky, ktoré stihla hra zozbierať dnes:

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.