No Man’s Sky Beyond prinesie skutočný MMO svet

No Mans Sky Beyond

Masívna aktualizácia No Man’s Sky Beyond kompletne prekope hru.

Sean Murray (notorický klamár, šéf štúdia Hello Games), dnes oznámil významné novinky okolo No Man’s Sky. Hra, pôvodne vydaná v katastrofálnom stave v roku 2016, aj tento rok dostane významnú aktualizáciu, ktorá ju posunie ďalej k tomu, čo bolo sľúbené na začiatku. No Man’s Sky totiž dostane poctivý masívny multiplayer, oznámil šéf štúdia na blogu PlayStation.

No Man’s Sky Beyond je súbor troch veľkých prvkov, ktoré do hry pribudnú už toto leto. Prvým z oznámených komponentov je No Man’s Sky Online, pokus o masívny multiplayer v celej galaxii. Hráči tak budú môcť cestovať a stretávať sa podobne, ako napríklad v EVE Online, či Elite Dangerous. Koľko hráčov zvládne jeden server sme sa ešte nedozvedeli, je skoro hovoriť o tom, či to bude vyzerať ako v skutočnom MMO. Samotný Murray by to MMO aktualizáciou radšej nenazval.

“Tieto zmeny sú odpoveďou na to, aké bolo správanie hráčov od vydania NEXT. Je to niečo, o čom sme snívali už dlho. O každom komponente budeme rozprávať, keď budeme vedieť presnejšie detaily a tešíme sa na zdieľanie informácií v nasledujúcich týždňoch. Beyond bude naša zatiaľ najambicióznejšia kapitola a niečo, na čom sme pracovali až smiešne tažko. Takýmto spôsobom budeme podporovať Sky No Man’s Sky aj naďalej.”

No Man’s Sky Beyond bude zdarma

Beyond bude aktualizáciou zdarma pre všetkých, bez nutnosti predplatného, bez mikrotransakcií. Do leta budú oznámené ešte dva veľké komponenty, ktoré by mali hru prekopať.

Posledným veľkým updatom do No Man’s Sky bol NEXT, ktorý v minulom roku pridal multiplayer vo forme kooperácie pre štyroch hráčov.

Ako to vyzerá v No Man’s Sky z hľadiska hrateľnosti? Na PC hrá aktívne zhruba 2000 ľudí naraz. To je dva krát viac, ako v roku 2018, 2017 aj 2016 pred vydaním updatu NEXT. Každý update do hry priláka tisíce nových hráčov, aktualizácia NEXT spôsobila, že hru hralo naraz 46-násobne viac ľudí, ako pred vydaním updatu.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site