No Mans Sky Prisms

No Man’s Sky má ďalší veľký update Prisms, vylepšuje grafiku

3 júna, 2021 Lukáš Kanik

Toto je už asi štvrtý grafický update pre No Man’s Sky.

Hello Games ani päť rokov po vydaní nepoľavujú z updatov do No Man’s Sky a aj teraz sme sa dočkali ďalšej významnej aktualizácie. Tá prináša najmä technické a grafické vylepšenia, vývojári však ani teraz nezabudli na nové herné mechaniky.

Hernou novinkou je možnosť osedlať lietajúce stvorenia na planétach. Vývojári zvýšili počet zvieratiek, ktoré je možné skrotiť a osedlať, mnohé z nich dostali novú srsť. Prekopaný bol foto mód, vesmírne stanice, systém jaskýň ale aj nočnej oblohy.

Aktualizáciou prešli efekty dažďa, povrchy planét, warp pohon, časticové efekty, hudobný prehrávač ByteBeat aj užívateľské prostredie. Vývojári do hry zapracovali desiatky “Quality of Life” vylepšení na základe poznámok komunity.

Update Prisms zameraný na grafiku

Táto aktualizácia je však najviac zameraná na grafické vylepšenia. Majitelia kariet Nvidia RTX sa môžu tešiť z technológie DLSS, všetci ostatní potom aj s nových screen-space odrazov, pribudli volumetrické svetlá vonku aj v interiéroch, lom svetla na skle a vode.

Ak v hre prší, prostredie a objekty po novom zmoknú. Prerobené boli mnohé rastliny, baterka, textúry, interiéry, vesmírne stanice, oblaky a mnoho, mnoho ďalšieho.

Výpis viac ako 100 noviniek a zmien nájdete na stránkach No Man’s Sky. Celkovo ide o skvelý update, ktorý výrazne vylepší nie len vizuálny zážitok. Určite si pozrite oficiálny trailer.

O starších updatoch sme vás informovali tiež, nájdete ich tu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: