No Man’s Sky

No Man’s Sky oslavuje 5 rokov od vydania, vývojári teasujú nový update

10 augusta, 2021 Marek Jaroš

Kto by to bol pri vydaní povedal, že z No Man’s Sky sa stane tak úspešná hra.

No Man’s Sky bol titul, na ktorý sa pred vydaním tešilo množstvo hráčov. Indie hra od malého štúdia Hello Games, ktorá na papieri prinášala takmer všetko, čo by ste od open-world vesmírneho sci-fi titulu chceli.

O to horšie bolo predvapenie, keď hráči pri spustení hry zistili, že im vývojári klamali. V hre množstvo fičúr chýbalo, respektíve boli v inom stave, ako ich vývojári opisovali. Vývojári boli dokonca vyšetrovaní kvôli klamlivej reklame.

Ak neuspejete, chcete comeback na štýl No Man’s Sky

Vývojári sa na hru mohli vykašľať a v podstate asi nikto by im to nemal za zlé. Tím okolo Seana Murrayho si však zvolil ťažšiu cestu. Prvé mesiace boli ticho. Počúvali a pomaly pracovali na svojom prvom update.

To, čo sa dialo po tom, nemá vo videohernom priemysle obdoby. Trvalo to dva roky a hra sa dostala do štádia, v ktorom mala byť pri vydaní. Vývojári konečne pridali multiplayer. Spolu s ním hra prišla aj na konzolu Xbox.

Do hry sa vrátili hráči a tešila sa najväčšej popularite od vydania. Pred niečo vyše rokom bola hra pridaná do Xbox Game Pass knižnice, vďaka čomu si ju zahral ďalší milión hráčov.

A vývojári nekončia. Po hromade menších či väčších updatov pripravujú ďalší. Ten teasuju vo svojom novom traileri, ktorý vyšiel práve pri príležitosti 5. vývočia od vydania. Nevieme o ňom prakticky nič. Akurát toľko, že ponesie názov Frontiers a vyjde už čoskoro.

No Man’s Sky je skvelým príkladom toho, že kde je vôľa, tam je aj cesta.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články