Nová hra od Valve sa nedostala ani medzi 100 nahrávanejších hier roku 2018

Artifact hrá momentálne už len zlomok ľudí, ktorí to hrali pri vydaní. 

Nová kartová hra od Valve, ktorá sa odohráva vo svete DOTA, vyšla na Steame už 28.11.2018. Je tak na trhu už vyše mesiaca a pri vydaní ju hralo naraz úctyhodných 60 tisíc hráčov. Tento počet však postupne klesá a dnes hrá Artifact naraz už len cez šesť tisíc hráčov, jedna desatina toho, čo pri vydaní. Na to, že má hra mesiac, je to obrovský pokles. Pravdepodobne to je najhoršie zvládnuté vydanie hry od Valve za posledné roky, ak nie celkovo.

Ani samotné Valve hru nemohlo zaradiť medzi 100 najpredávanejších hier na Steame. Rebríček spoločnosť zverejnila pred pár dňami a dostali sa doňho iné hry, oveľa menej známe. Napríklad také Factorio, Surviving Mars, House Flipper alebo survival hra ECO. Tie nemali skoro žiadnu marketingovú kampaň.

Už minule sme sa v článku pýtali, prečo Valve nerobí hry, na ktoré každý čaká? Left 4 Dead, nový Portal, Team Fortress? Napokon, najlepšie predávané hry od Valve nie sú od Valve, ale od moderov, ktorí prerábajú Valve hry. Skvelým prípadom je Black Mesa, alebo pripravovaný Half-Life 2: Episode 3, na ktorom pracujú skúsení moderi a vývojári. Pre Valve to je hanba.

Artifact od Valve stratilo dve tretiny hráčov len za týždeň od vydania

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site