Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Nová PC platforma Ultra Games vám dovolí predávať svoje PC hry

Ultra Games štartuje v týchto dňoch.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Ultra Games PC Shop 1_010109

Ak nemáte v PC dosť klientov a distribučných platforiem na hry, máme pre vás ďalší tip. Na PC totiž čoskoro spustia nový obchod Ultra Games, ktorý má priniesť moderné funkcie ale aj férové podmienky pre vydavateľov či vývojárov.

Obchod Ultra Games bude prístupný od 25. apríla 2023 o 16:00 a môžete si ho stiahnuť na PC z tohto linku, pričom medzi prvými titulmi tam nájdete Lords of the Fallen, The Walking Dead Definitive Series, WRC7, sériu Syberia a sériu Beholder.

Ultra Games sľubuje moderné prevedenie obchodu, delegovanú knižnicu hier a výkonný launcher. Obchod ponúkne rozsiahly katalóg od popredných vydavateľov a vývojárov vrátane Nacon, Plug In Digital, Skybound, Microids, Graffiti Games a Fulqrum, zatiaľ čo medzi technologických partnerov patria AMD a Ubisoft.

PC hráči môžu predávať ďalej svoje hry, za nákupy priateľov dostanú časť platby

Veľkými novinkami v obchode Ultra Games sú však funkcie, ktoré zatiaľ v popredných obchodoch nenájdeme. PC hráči totiž budú môcť svoje zakúpené hry ďalej predať, podobne ako to robia Xbox a PlayStation hráči s krabicovými verziami. Túto funkciu však musí schváliť samotný vydavateľ hry.

Druhou zaujímavou funkciou je refferal systém. Ak do Ultra Games pozvete priateľov, za ich nákup na platforme dostanete časť z peňazí, ktoré tam minuli.

Vývojárov napríklad zaujmú blockchain funkcie. Ultra Games totiž obsahuje autorizačný blockchain, ktorý do hier umožní pridať NFT. Aký podiel z predaja hier dostane vydavateľ a koľko platforma, zatiaľ nevieme, ale vraj ide o férový pomer.

Zaujala vás nová PC platforma Ultra? Dajte vedieť do komentárov.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený