Star Wars logo

Nová Star Wars hra vo vývoji, pracujú na nej v Ubisoft Massive

13 januára, 2021 Marek Jaroš

Po včerajšom oznámení Indiana Jones hry dnes na rad prišiel Star Wars.

Lucasfilm Games je nanovo rozbehnutá značka, pod ktorej krídlami budú všetky hry Star Wars univerza. Ale aj taký Indiana Jones, ktorého bude vyvíjať štúdio MachineGames, ktoré patrí Bethesde.

Po 8 rokoch sa tak končí exkluzívna zmluva medzi Disney a EA, ktorá len tomuto vydavateľovi umožňovala vytvárať plnohodnotné AAA hry so Star Wars tematikou. Dnes už vieme, že na ďalšej hre z tohto univerza pracujú vývojári v Ubisoft Massive. Toto štúdio v poslednej dobe stálo za The Division hrami (recenzia The Division 2). A taktiež vyvíja aj novú Avatar hru, ktorú ešte ani len nevydalo.

A čo bude s EA? To bude robiť Star Wars hry naďalej, no už nebude jediné. “EA bolo a aj stále bude pre nás strategickým a dôležitým partnerom. Avšak cítime, že je tu miesto aj pre ostatných, “ hovorí Sean Shoptaw, senior vice prezident Hier a Interaktívnych zážitkov Disney v rozhovore pre WIRED.

Začína nová éra pre Star Wars hry

Koniec exkluzivity, ktorá nie celkom naplnila očakávania Disney, otvára priestor pre ďalších. Všetky nové hry, tak ako aj tie predošlé od EA, budú súčasťou jednotného Star Wars univerza. To znamená, že môžu vznikať úplne nové, originálne príbehy. Ale tak isto môžu vznikať hry, ktoré budú reflektovať udalosti z filmov a seriálov. A naopak.

A ako na vývoj hry pre tak obrovské univerzum, akým Star Wars bez pochýb je, reaguje Yved Guillemot, CEO Ubisoftu? “Svet Star Wars ponúka dostatok motivácie pre naše tímy inovovať a posúvať hranice nášho média. Budovať nové svety, postavy a príbehy, ktoré sa navždy stanú súčasťou Star Wars lore-u je pre nás neskutočná príležitosť. A preto sme nadšení, že naše Ubisoft Massive štúdio spolupracuje s Lucasfilm Games na vytvorení úplne nového Star Wars dobrodrúžstva, ktoré bude úplne iné od všetkého, čo doteraz vzniklo.”

A keďže Ubisoft Massive aktuálne len naberá nových ľudí, ktorí budú na tomto projekte pracovať, je jasné, že hry sa tak skoro nedočkáme. Vydanie môže byť reálne až niekedy v rokoch 2023-2024, takže je jasné, že hra vyjde zrejme na PC, Playstation 5 a Xbox Series S|X. O hre vieme akurát len to, že za jej vývoj bude zodpovedný Julian Gerighty, ktorý bol kreatívnym vedúcim hry The Division.

Marek Jaroš