Deviation Games

Nové štúdio Deviation Games predstavené, veteráni CoD pracujú na novej AAA hre pre PS5

12 júna, 2021 Marek Jaroš

Veteráni CoD: Black Ops série si zakladajú nové štúdio Deviation Games.

Ak ste fanúšikom Call of Duty, špeciálne podsérie Black Ops, mená Dave Anthony a Jason Blundell vám musia niečo hovoriť. Obaja vo vývoji tejto série zastávali len tie najvyššie posty. Avšak, pred časom štúdio Treyarch opustili a založili si svoje vlastné, Deviation Games.

Vývojári ešte vo štvrtok večer, počas Summer Game Fest 2021 showcase, potvrdili, že v spolupráci s Playstation pracujú na novej AAA IP. A hoci o štúdiu počujeme len prvýkrát, aktuálne preň pracuje už viac ako 100 ľudí! Očividne to teda myslia vážne a k naplneniu ich vízie im istotne pomôže aj finančná injekcia priamo od Sony.

Pôjde o singleplayer, alebo multiplayer hru? RPG či strielačka? Aktuálne o novej hre nevieme nič. Dave Anthony však v príspevku na Playstation Blogu svoje ambície nekrotil: „Vychádzame z toho, čo sme sa naučili počas našich kolektívnych desaťročí pri výrobe hier, ale chystáme sa tiež vytvoriť niečo čerstvé a plné inovácií, niečo, čo ste ešte nezažili. Nebojíme sa povedať, že naše ambície sú mimoriadne vysoké: vydávame sa na výrobu obrovskej a na obsah bohatej hry so zameraním na veľa akcie a energie. Ale zatiaľ to nechajme tak a dúfajme, že to nebude trvať dlho, kým budeme môcť zdieľať viac.“

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články