Nové 24 a 32-jadrové Threadripper procesory od AMD prídu na trh v auguste

Nové 24 a 32-jadrové procesory od AMD vychádzajú 13. augusta (srpna).

Spoločnosť AMD čoskoro uvedie na trh druhú generáciu procesorov z rady Threadripper vyrábané pre serverové a high-endové zostavy. Nové procesory zahája svoje pôsobenie na trhu už v auguste tohto roka a súperenie s úhlavným nepriateľom menom Intel naberie nové obrátky.

V roku 2017 predstavilo AMD prvú verziu 16 – jadrového monštra s názvom Threadripper 1950X. Druhá generácia Amd Ryzen Threadripper procesorov využíva 12nm technológiu a v najvyššej variante ponúkne až 32 jadier(64 vlákien).

 

Do nedávna trh trpel stagnáciou a ponuka najvýkonnejších procesorov ponúkala “len” 8-jadrové varianty. Potom prišiel na trh Intel Core i9 – 7980XE s 18-jadrami ale s cenovku takmer 2000€ je to skôr fikcia pre bežného, ba aj pokročilého používateľa. Finančne náročný proces výroby si vyžiadal svoju daň.

AMD ide vlastnou cestou vo vývoji

AMD si vybralo vlastnú cestu a namiesto toho, aby skúšali procesor vyrobiť z jedného kusu kremíka, podarilo sa im spojiť štyri osem-jadrové AMD Ryzen do jedného. Podarilo sa tak udržať náklady na výrobu na primeraných číslach a zároveň priniesť slušný výkon. Celých 32-jadier by malo byť vyhradených  len pre serverové použitie vo verzii Epyc a klasický AMD Threadripper bude ponúkať maximálnu variantu so 16-jadrami.

Parametre dosahujú neuveriteľné hodnoty

Nové procesory Ryzen Threadripper 2990X (32 jadier/64 vlákien) a Ryzen Threadripper 2950X (24 jadier / 48 vlákien) prídu na trh 13. augusta (srpna) 2018 a špecifikácie sa budú pohybovať na neuveriteľných číslach.

CPU frekvencia 3,4 Ghz v základnom takte a v turbo booste by mal dosahovať až 4 Ghz, ponúkne 16 MB L2 cache pamäťe a 64 MB L3 cache pamäte. TDP bude dosahovať 250W, čo nie je prekvapujúce pri takom monštruóznom výkone. A aktuálne dosky podporujúce TR4 socket budú kompatibilné s novými typmi Threadripper procesorov. Cena pri najvyššej variante by sa mala dostať na hranicu 999$, čiže u nás môžeme očakávať ekvivalent v €urách.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site