pan prstenov MMO

Nové veľké MMO Pán Prsteňov bude zdarma

13 júla, 2019 Lukáš Kanik

Amazon Game Studios oznámili The Lord of the Rings na PC a konzoly.

Spoločnosť Amazon cez svoju díviziu Amazon Game Studios oznámili nový titul The Lord of the Rings. Nová MMO hra Pán Prsteňov vzniká v spolupráci s čínskou firmou Leyou Technologies Holdings Limited (Warframe) a tiež s Middle-earth Enterprises, majiteľom práv na Pána Prsteňov.

The Lord of the Rings MMO bude zdarma na PC a konzoly. Zasadená bude do sveta knižnej trilógie Pán Prsteňov, podľa ktorých bola natočená aj filmová trilógia. Spolu s hrou vzniká v štúdiách Amazon aj nový seriál Pán Prsteňov, ktorý však nemá s hrou nič spoločné a vyjde na Amazon Prime.

Amazon sa postará a vývoj a distribúciu hry vo svete, zatiaľ čo Leyou vytvorí infraštruktúru a hru prinesie aj na čínsky trh. Skúsenosti z Warframe by sa tak mohli odraziť aj na hre z univerza J.R.R. Tolkiena.

Keďže hre nebol stanovený žiadny dátum vydania, dá sa predpokladať, že tento rok nevyjde a budúci rok budú na trhu už nové konzoly. Môže teda ísť o nextgen titul pre PS5 a Xbox Scarlet, takmer určite aj s podporou starých konzol.

Poslednou hrou z univerza Pán Prsteňov bola singleplayerová akčná adventúra Shadow of War od Warner Bros a Monolith Productions. Vyšla v roku 2017, recenziu nájdete tu.

Sledujte ma: