Novoročné predaje hier vo Veľkej Británii sú výrazne väčšie ako minulý rok

11 januára, 2021 Ján Berzéty

Najväčší úspech zožali exkluzivity na Nintendo Switch.

V poslednom období boli ľudia v mnohých krajinách sveta nútený stráviť v prostredí vlastného domova viac času ako obyčajne. Určite sa tak počas týchto dní stalo obľúbenou kratochvíľou mnohých z nás hranie video-hier. Rebríčky vo Veľkej Británii dokázali, že sa k tejto zábavke prichyľuje oveľa viac ľudí ako pred rokom.

Treba podotknúť, že sa rozprávame len o predajoch fyzických kópií hier. Tých sa počas prvého týždňa Januára 2021 predalo 260-tisíc, o tretinu viac ako počas toho istého obdobia pred rokom. Rebríčku najpredávanejších titulov dominovali hlavne tie na Nintendo Switch. Spomedzi prvej štyridsiatky obsadili až 15 miest. Určite nikoho neprekvapí, že najúspešnejšou nielen z nich, ale spomedzi úplne všetkých hier bola Animal Crossing: New Horizons.

Okrem rodinných hier Nintenda sa objavilo v rebríčku aj niekoľko populárnejších kúskov. Assassin’s Creed Valhalla, FIFA 21, Call of Duty : Black Ops – Cold War, či GTA V, ktoré ešte aj 7 rokov po vydaní zjavne neplánuje zmiznúť spomedzi bestsellerov.

Cyberpunk 2077, ktorého predaje začali v poslednej dobe padať obsadil 20. miesto.

Takto vyzerá kompletná prvá desiatka :

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Mario Kart 8 Deluxe
  3. Just Dance 2021
  4. FIFA 21
  5. Assassin’s Creed Valhalla
  6. Ring Fit Adventure
  7. Minecraft (Switch)
  8. GTA5
  9. New Super Mario Bros. U Deluxe
  10. COD BLOPS Cold War
Ján Berzéty